Zaszczyt złożenia przyrzeczenia na strzelecki sztandar był udziałem: Magdaleny Kozyry (ZSL w Leżajsku), Macieja Wołoszyna (ZS 2 w Nowej Dębie), Krystiana Kaszuby (XIV LO Rzeszów), Darii Gawor (LO Sędziszów Młp.), Pawła Migrały (ZSP Brzesko), Bartosza Molaka (ZS Mielec), Arkadiusza Urbanka (ZS Trzcinica), Amandy Wilk (ZST Kolbuszowa), Bogdana Rylskiego (Szkoła nr 10 im. Św. Marii Magdaleny we Lwowie). Słowa przyrzeczenia odczytał Leopold Kula, bratanek bohaterskiego pułkownika, w asyście dowódców Jednostek Strzeleckich i dyrektorów szkół uczniów składających przyrzeczenie.
Mundurowa młodzież na co dzień podejmuje działania patriotyczne, wychowawcze i pro obronne pod opieką nauczycieli i instruktorów w szkołach województwa podkarpackiego i małopolskiego. Wywodzą się oni z następujących szkół: Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, X Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie, XIV Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie, Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej, Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp., I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie, Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie, I i II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, Zespołu Szkół w Tyczynie, Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie, Zespołu Szkół w Ropczycach, Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim, Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie, Zespołu Szkół i Gimnazjum nr 4 w Bratkowicach, Gimnazjum w Jasionce, Gimnazjum w Głogowie Młp., Gimnazjum w Iwierzycach, Zespołu Szkół w Trzcinicy, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Zespołu Szkół w Pustkowie, Gimnazjum 1,2,3 w Dębicy, Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, Zespół Szkół w Sokołowie Młp. Zespół Szkół w Mielcu oraz młodzi strzelcy z Brzozowa, Sanoka, Brzeska, Dąbrowy Tarnowskiej i Tarnowa.
Uroczystość uświetniły historyczne sztandary: Związku Strzeleckiego Przemyśl z roku 1914, którym obecnie opiekują się strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2009 przy II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu oraz historyczny sztandar Związku Strzeleckiego „Strzelec” Leżajsk z roku 1927, którym opiekuje się młodzież z Jednostki Strzeleckiej 2035 przy Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku. Na Placu prezentowano także sztandary Armii Krajowej, którymi opiekują się strzelcy z X LO Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego, X LO Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie Jednostki Strzeleckiej 2021 oraz sztandar Koła Terenowego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z Bratkowic i historyczny sztandar Związku Legionistów Polskich, historyczny sztandar Federacji Polskich Związków Obrońców Ojczyzny, którymi opiekują się strzelcy z Samodzielnej Jednostki Strzeleckiej 2039 w Krakowie. Odznaczenia i wyróżnienia
Medalem „Pro Patria” odznaczeni zostali dowódcy Związku Strzeleckiego „Strzelec” JP: insp. Marek Matuła, insp. Marek Strączek, insp. Jacek Magdoń, insp. Piotr Panek, st. chor. Barbara Gajewska. Wręczono patenty oficerskie żołnierzom rezerwistom oraz Gwiazdy Afganistanu dla weteranów misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Strzelcy uhonorowali pamiątkowymi ryngrafami Jana Józefa Kasprzyka i Roberta Zaparta.
Szczególni goście uroczystości Należy dodać, że rokrocznie strzelecko-wojskową, patriotyczną uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych rzeszowskich wydarzeń, zaszczycają swą obecnością wyjątkowi gości. W tym roku byli to: minister Jan Józef Kasprzyk, przedstawiciel Fundacji AK w Londynie dr Robert Zapart, Dyrektor Biura ds. Proobronnych MON Waldemar Zubek, przedstawiciel Zarządu Głównego ŚZŻAK w Warszawie Maciej Jarosiński, Wicewojewoda Podkarpacki Witold Lechowski, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Wiceprezydent Miasta Rzeszowa Stanisław Sieńko, Parlamentarzyści RP: Krystyna Wróblewska, Andrzej Szlachta, Mieczysław Miazga, przedstawiciele samorządów województwa podkarpackie (burmistrzowie, starostowie i wójtowie). Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wojska Polskiego i służb mundurowych Rzeszowa na czele z Dowódcą 21. Brygady Strzelców Podhalańskich płk. dypl. Zenonem Brzuszko oraz Komendantem Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Bogdanem Kuligą. Przybyli niegdysiejsi dowódcy rzeszowskiego garnizonu gen. w st. spocz. Fryderyk Czekaj i Tomasz Bąk, a także nieliczni już kombatanci Armii Krajowej. Zakończeniem uroczystości była defilada trzydziestu poddziałów wojskowych i strzeleckich zgromadzonych na Placu Farnym. Przed trybuną honorową przemaszerowało ponad dziewięciuset strzelców i orląt z dumnie łopoczącymi sztandarami.