2019-05-26 13:47:44

Strzelcy uczestniczyli w "Kremówce Papieskiej"

W dniu 26 maja 2019 r. na ulicy 3-go Maja w Rzeszowie rzemieślnicy branży cukierniczej i piekarskiej uczcili rocznicę urodzin Karola Wojtyły - świętego Jana Pawła II - Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego wzięli czynny udział w tym wydarzeniu.


Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego wzięli czynny udział w tym wydarzeniu. Reprezentowali pododdziały z Bratkowic, Głogowa Młp., Sokołowa Młp. i z Rzeszowa I Kompanii, IV Kompanii (XIV LO Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie) oraz Sztabu KG ZS „Strzelec” JP.

Wydarzenie jest organizowane z okazji urodzin Św. Jana Pawła II. Dziś od tego wydarzenia mija 99 lat i z tej okazji powstała „kremówka papieska”, która miała 99 m długości. Podzielona była na niemal 13 tysięcy porcji. Została rozdana mieszkańcom po Mszy  Św. Pod przewodnictwem ks. p Edwarda Białogłowskiego w kościele p.w. Św. Krzyża przy ul. 3 Maja w Rzeszowie

W tym roku po raz pierwszy  kremówki przywieźli cukiernicy z Wadowic. Przyjechali by podpatrzeć wydarzenie i zorganizować je u siebie.

Wykorzystano informację i kilka zdjęć ze strony internetowej Polskiego Radia "Rzeszów".

Zdjęcia: Justyna Sokołowska, Jerzy Gajewski.

Galeria zdjęć