2019-04-13 07:00:27

Strzelcy na Drodze Krzyżowej Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego

W dniu 12 kwietnia 2019 r. odbyło się w Zwierzyniu – Myczkowcach nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla służb mundurowych województwa podkarpackiego w którym wzięli udział kadra i strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie i Jednostki Strzeleckiej 2088 w Sanoku Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.


To już dziewiąty rok, kiedy w piątek przed Niedzielą Palmową gromadzą się przedstawiciele służb mundurowych wraz z kapelanami oraz władze samorządowe okolicznych gmin i powiatów oraz władz naszego województwa  naczele z Wicewojewodą Podkarpackim Panią Lucyną Podhalicz.  Głównym organizatorem tegorocznego nabożeństwa byli przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowała Pani Małgorzata Świeboda – Naczelnik Wydziału Prawnego WITD.
 W Drodze Krzyżowej wzięli udział przedstawiciele Straży Granicznej, Policji, Izby Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, Wojska Polskiego - delegacja 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, 34. Wojskowego Oddziału Gospodarczego i Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Związku Harcerstwa Polskiego, Regionalnych Lasów Państwowych, Koła Łowieckie, Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych Karpaty, pracownicy BdPN, Straż Miejska z Rzeszowa, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz kadra i strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie i Jednostki Strzeleckiej 2088 w Sanoku Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.
Nabożeństwo rozpoczęło się przed wejściem do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Zwierzyniu. Stacjami Drogi Krzyżowej były kapliczki zbudowane wzdłuż drogi prowadzącej do źródełka, gdzie znajduje się grota Matki Bożej. Przy kolejnych stacjach rozważaniom wielkopostnym przewodniczyli przedstawiciele poszczególnych służb, którzy kolejno nieśli na swych ramionach krzyż. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej wszyscy zgromadzili się w kaplicy Królowej Matki Pięknej Miłości w Ośrodku Caritas w Myczkowcach, gdzie odbyła się uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego, ofiarowana w intencji służb mundurowych, ich rodzin oraz pozostałych uczestników. Współkoncelebransami byli kapelani poszczególnych formacji, biorących udział w Drodze Krzyżowej. Po zakończeniu uroczystej Mszy św. zgromadzeni udali się na smaczny posiłek przygotowany przez panie pracujące w kuchni Ośrodka Caritas.
 

Galeria zdjęć