Świetlica "Strzelec"
2019-01-17 17:38:16

Rzeszowscy Strzelcy szusowali na nartach

W dniu 17.01.2019 r. strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie, w ramach zajęć świetlicy profilaktyczno-wychowawczej „Strzelec” spędzili miło dzień na nartach w Ośrodku Sportów Zimowych „KiczeraSki” w Puławach Górnych.


Dzięki inicjatywie mł. insp. ZS Barbary Gajewskiej - Dowódcy IV Kompanii JS 2021 został zorganizowany kolejny wyjazd na narty. Po przyjeździe na miejsce został pobrany przez młodzież sprzęt narciarski z wypożyczalni.  Strzelcy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa rozpoczęła stawiać pierwsze kroki na nartach pod czujnym okiem instruktorów narciarskich z Ośrodka Sportów Zimowych „KiczeraSki”. Zajęcia na stoku pozwoliły wszystkim uczestnikom kursu na opanowanie techniki jazdy na nartach, jazdy pługiem, skręcania, zatrzymywania się oraz jazdy na krawędziach. Oprócz tego uczestnicy zapoznali się z regulaminem korzystania z urządzeń i tras zjazdowych. Druga grupa, osoby już umiejące jeździć na nartach, korzystała z wyciągów na trasy zjazdowe różnych długości i trudności. Została również zorganizowana przerwa, na której Strzelcy posilili się pyszną zapiekanką i napili się gorącej herbaty.

Strzelcy wdrożyli się do wspaniałej formy spędzania czasu wolnego, jaką jest właśnie jazda na nartach. Sama jazda sprawiła uczestnikom dużo radości.

Warto podkreślić, że wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez Gminę Miasto Rzeszów – Miejski Ośrodek Pomocy Społeczny w Rzeszowie, w ramach świetlicy profilaktyczno-wychowawczej  „Strzelec” dla dzieci i młodzieży.”

Galeria zdjęć