2023-08-14 19:30:22

Piknik wojskowy "Silna Biało-Czerwona" w Tyczynie

W niedzielę 13.08.2023 r. w Tyczynie odbył się piknik pn. „Silna Biało-Czerwona” z okazji Święta Wojska Polskiego, w którym czynnie wzięła udział Jednostka Strzelecka 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” JP.


Podczas pikniku można było zapoznać się z funkcjonowaniem m.in. 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej czy 16 Batalionu Saperów w Nisku.

Był także punkt informacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie. W nim można było uzyskać informacje o służbie wojskowej i rodzajach wojsk funkcjonujących nie tylko w naszym regionie.

W pikniku na zaproszenie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie, zaprezentowała się Jednostka Strzelecka 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego i klasa o profilu wojskowym przy XIV LO Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie. Zwiedzający uczestnicy mogli zapoznać się z działalnością naszego Strzelca, obejrzeć z bliska sprzęt na którym ćwiczą nasi strzelcy. Były organizowane ciekawe pokazy ze sprawności strzeleckich, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Liczną grupą strzelców z JS 2021 dowodziła osobiście insp. ZS Barbara Gajewska.

Warto wspomnieć, że stanowisko Rzeszowskiego Strzelca odwiedzili: Ewa  Leniart Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Andrzej Szlachta Poseł na Sejm RP, Burmistrz Tyczyna Janusz Skotnicki i Dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Michał Małyska .

Zdjęcia: Jerzy Gajewski

Galeria zdjęć