2023-08-10 09:53:55

ODPROWADZENIE PIELGRZYMÓW ZDĄŻAJĄCYCH NA JASNĄ GÓRĘ

4 sierpnia 2023 r. delegacja strzelców Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie ZS „Strzelec” JP uczestniczyła w inauguracji XLVI Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę.


Nawiązując trochę do słów jednej z piosenek pielgrzymkowych, w poranek 4 sierpnia 2023 r., gdy blask słońca rozjaśnił glazur nieba, na Placu Farnym w Rzeszowie przed Kościołem pod wezwaniem Świętych Wojciecha i Stanisława liczna grupa wiernych uczestniczyła od godziny 6.30 w pierwszopiątkowej Mszy Świętej. To sprawowane przez wielu kapłanów nabożeństwo pod przewodnictwem ordynariusza diecezji rzeszowskiej – księdza biskupa Jana Wątroby było modlitewnym akordem rozpoczynającym XLVI Pielgrzymkę Pieszą z Rzeszowa na Jasną Górę. W wygłoszonym Słowie Bożym duszpasterz naszej diecezji ukazał moc, jaką daje człowiekowi Najświętsze Serce Pana Jezusa. Pod koniec Eucharystii, którą odprawiali, m.in. księża biskupi: Kazimierz Górny (pierwszy ordynariusz diecezji rzeszowskiej w jej historii) i Edward Białogłowski, dyrektor pielgrzymki – ksiądz Jakub Nagi wręczył nominacje przewodników kapłanom opiekunom poszczególnych grup pielgrzymkowych.

Po zakończeniu Najświętszej Ofiary pątnicy wyruszyli na 10-dniowy szlak, by z pomocą Bożą dotrzeć do miejsca – sumienia narodu i pokłonić się Maryi Królowej Polski, co, wierzymy, że nastąpi 13 sierpnia 2023 r.

W gronie tych, którzy towarzyszyli pielgrzymom w ich pierwszych krokach na Jasną Górę, znaleźli się strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. Nota bene, również wśród pątników nie zabrakło reprezentantów spod strzeleckiego znaku. Do duchowej stolicy Polski „maszerują strzelcy”: młodszy inspektor Związku Strzeleckiego „STRZELEC” Józefa Piłsudskiego – Zbigniew Sycz i drużynowy ZS „S” JP – Hubert Biały. Ponadto z posługą medyczną dla pielgrzymów podążyła chorąży ZS „S” JP – Monika Machowska. Prosimy ich, by przedstawili Matce Bożej, której „STRZELEC” oddał się w opiekę i uznaje Ją za swą Hetmankę, spośród wielu intencji, także te dotyczące naszej ojczyzny.

PaR

 

Galeria zdjęć