Koncert Kolęd
2019-01-12 11:36:26

WIDOWISKO ŚWIĄTECZNE „NIECH KOLĘDA SERCA BUDZI” W WYKONANIU SOLISTÓW I GRUP ARTYSTYCZNYCH CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ W RZESZOWIE

Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie oraz Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie zapraszają na widowisko świąteczne pt. „Niech kolęda serca budzi” odbędzie się w dn. 1 lutego 2019 r. o godz. 18.00 na auli Politechniki Rzeszowskiej (V-1) przy al. Powst. Warszawy 12.


Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie oraz Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie zapraszają na widowisko świąteczne pt. „NIECH KOLĘDA SERCA BUDZI” w wykonaniu Solistów i Grup Artystycznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Solistów Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem zespołu Manitou. Widowisko świąteczne odbędzie się 1 lutego 2019 r. (piątek) o godzinie 18:00 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno – Konferencyjnym i Biblioteczno – Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12, w auli V-1.
Od stycznia 2019 r. w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie startują jubileuszowe koncerty, premierowe piosenki i inne wyjątkowe projekty z okazji 20-lecia działalności artystycznej Anny Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival”. Do współpracy zaproszonych zostało wielu znanych artystów i kompozytorów.
Jubileuszowe koncerty zapoczątkuje widowisko świąteczne, w którym wezmą udział dzieci i młodzież odnoszące sukcesy na muzycznych festiwalach krajowych i międzynarodowych. Od 2000 roku wyśpiewali ponad 900 nagród oraz wzięli udział w 38 programach telewizyjnych, m.in. „Szansa na sukces”, „Droga do gwiazd”, „Od przedszkola do Opola”, „Przebojowe Dzieci”, „X Factor”, „The Voice of Poland”, „The Voice Kids”, „Mam Talent”, „Mali Giganci”, „Petersburski Music Show”, „Hit Hit Hurra!”, Eurowizja Junior 2016 i Eurowizja Junior 2017 – zdobywając w nich najwyższe laury. Podczas koncertu wystąpi między innymi Ania Dąbrowska – uczennica CSW, którą 19 stycznia br. będzie można zobaczyć w programie TVP 2 „The Voice Kids” o godzinie 20.05.
W widowisku wystąpią również debiutanci, dla których udział w koncercie będzie wielkim przeżyciem i pierwszą okazją do występu przed dużą publicznością. Dla mieszkańców naszego miasta – młodych i starszych, zaśpiewają znane i lubiane kolędy i pastorałki w nowych, niepowtarzalnych aranżacjach wokalnych Anny Czenczek i instrumentalnych Andrzeja Paśkiewicza.
Koncerty kolęd organizowane przez Annę Czenczek od 20 lat goszczą na rzeszowskich scenach i na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny stolicy Podkarpacia. Widowisko każdego roku ma inną formę. Sala co roku wypełniona po brzegi, najlepiej świadczy o tym, że koncerty świąteczne Centrum Sztuki Wokalnej cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Rzeszowa, Podkarpacia i nie tylko.
Wejście na koncert będzie możliwe tylko z zaproszeniami, które można otrzymać słuchając Polskiego Radia Rzeszów, Katolickiego Radia „VIA” i czytając Gazetę Codzienną „Nowiny”.
Opieka artystyczna, opracowanie i przygotowanie wokalne - Anna Czenczek
Ruch sceniczny -  Karolina Majdan – Solecka, Kinga Puła
Konsultacje aktorskie - Jerzy Dowgiałło
Opracowanie instrumentalne - Andrzej Paśkiewicz 
Kierownictwo artystyczne -.Anna Czenczek
Fryzury - Bartek Ligęza
Make-up - Kinga Bednarz

Artyści wystąpią przy akompaniamencie zespołu MANITOU w składzie:
Andrzej Paśkiewicz - leader, gitara akustyczna
Witold Solarski - bas
Jacek Augustyn Pacześniak - perkusja
Jacek Chrobak – akordeon

Patronat honorowy:
Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej – Ks. Bp Jan Wątroba
Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart
Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl
Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc
Podkarpacki Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch
Rektor Politechniki Rzeszowskiej – prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski
 
Patronat  medialny:
TVP3 Rzeszów
Gazeta Codzienna „Nowiny”
Nowiny24
Polskie Radio Rzeszów
Katolickie Radio Rzeszów „Via”
Nasz Dom Rzeszów
 

Galeria zdjęć