2019-01-06 19:34:35

Strzelcy licznie wzięli udział w Orszaku Trzech Króli

W Święto Objawienia Pańskiego (objawienia Boga światu), nazywane potocznie Świętem Trzech Króli, Strzelcy i Orlęta ZS z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. Płk Leopolda Lisa-Kuli Związku Strzeleckie „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie uczestniczyli w tegorocznym, siódmym Orszaku Trzech Króli.


Do czynnego licznego udziału w uroczystości stawili się Orlęta ZS i Strzelcy z Rzeszowa (m.in. z Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Nr 2,  Zespołu Szkół Samochodowych, Szkoły Podstawowej Nr 19,) oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bratkowicach, Zespołu Szkół w Jasionce, Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim, a także z  Boguchwały  i  Głogowa Małopolskiego. Tradycyjnie Orszak rozpoczął modlitwą Anioł Pański  Ks. Biskup Jan Wątroba – Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Następnie  Orszak ruszył z parkingu przy hali na Podpromiu  ulicami Rzeszowa na Rynek, gdzie na scenie była zainscenizowana żywa szopka. Na trasie przemarszu zostało zaprezentowanych siedem scen zatytułowanych: Rozporządzenie cesarza Augusta, Pastuszkowie w polu, Anioł Pański – anielskie zachęty, Kraina przyjemności – diabelskie podszepty, Dwór Heroda, Walka Dobra ze Złem, Pokłon Trzech Króli w szopce na Rynku. Święto trzech króli jest jednym z najbardziej rodzinnych i radosnych. Rzeszowski orszak ruszył sprzed hali na Podpromiu i kolejnymi ulicami miasta zmierzał na rynek. Jego najważniejszymi postaciami byli trzej królowie symbolizujący Europe, Afrykę i Azję. Jechali na koniach i wielbłądzie. 

Nasi Strzelcy z postawionych zadań przez organizatorów wywiązali się wzorowo. Gratulujemy i dziękujemy. Nad całością ze strony Związku czuwał mł. insp. ZS Miłosz Elgass. Podziękowania dla kadry strzeleckiej i poszczególnych dowódców pododdziałów.

Galeria zdjęć