2022-12-14 18:26:59

Odwiedziny Patrona Bezinteresownej Pomocy u Orląt

W czwartkowe popołudnie 8.12.2022 roku obfitowało w ogrom wrażeń. Nasze Orlęta ( uczniowie Szkół Podstawowych) które należą do Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie odwiedził Św. Mikołaj z Miry. Spotkanie odbyło się w bardzo wesołej atmosferze a że Orlęta sumiennie wypełniają swoje obowiązki zostały obdarowane przez Św. Mikołaja upominkami.


Czwartkowe spotkanie Orląt było wyjątkowe. Orlęta odwiedził Św. Mikołaj w towarzystwie naszego księdza kapelana Bogdana Tęczy. Były śpiewy, wspólne rozmowy, morze śmiechu a na zakończenie spotkania zostały wręczone upominki.


Biskup Mikołaj urodził się ok.270 roku w mieście Patra w Azji Mniejszej, są to tereny obecnej Turcji.
Od dziecka cechowała go bardzo wysoka wrażliwość na ludzka biedę i cierpienie . Gdy został wybrany na biskupa Miry zaczął na szersza skale pomagać wszystkim tym którzy potrzebowali pomocy. Pomoc ofiarowywał bezinteresownie nie szczędząc przy tym swojego majątku ale co najważniejszej nie oczekiwał niczego w zamian.
 Sposób życia jakie prowadził, dobra i cuda jakie ofiarowywał innym sprawiły ze został nazwany Patronem Bezinteresownej Pomocy.

Powinniśmy wszyscy brać przykład z biskupa Mikołaja i w miarę swoich możliwości pomagajmy bezinteresownie . Dobro zawsze wraca.

Zdjęcia: Dowódca JS 2021 insp. ZS Barbara GAJEWSKA
sierż. Anna BATOR

Galeria zdjęć