2022-12-08 15:36:06

,,Bezpieczny pieszy” wspólna akcja IV Kompanii z rzeszowską Policją

We wtorek w dniu 29.11.2022r Strzelcy z IV Kompanii Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” JP razem a Policją wzięli udział w akcji ,,Bezpieczny pieszy”. Akcja miała na celu uświadomienie pieszym uczestnikom ruchu zagrożeń na jakie są narażeni szczególnie o tej porze roku. W ramach akcji rozdawane były opaski odblaskowe.


Strzelcy informowali również o zasadach bezpieczeństwa jakimi powinni  kierować się osoby przechodząc przez przejście dla pieszych.

W dniu 29.11.2022r. między rodzina 16.00 a   18.00 odbyła się wspólna akcja Strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” Józefa Piłsudskiego i rzeszowskiej Policji. Hasło przewodnie akcji brzmiało ,,Bezpieczny pieszy”
Brali w niej udział Strzelcy z IV Kompanii  (uczniowie XIV LO Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie) pod dowództwem sierż ZS Anny Bator.

Wzdłuż Alei Łukasza Cieplińskiego na kilku przejściach dla pieszych Strzelcy wraz z zespołami Policji informowali pieszych uczestników ruchu o niebezpieczeństwach na jakie są narażeni oraz o zasadach bezpieczeństwa jakimi powinni kierować się przechodząc przez przejście dla pieszych. 
Centralnym punktem akcji było jedno z najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych które pozbawione jest sygnalizacji świetlnej . Przejście to znajduje się na wysokość Parku Jedności Polonii z Macierzą. 

W poprawie widoczności pomagać mają odblaski które w ramach akcji ,,Bezpieczny Pieszy” były rozdawane.

Pamietajmy!!!
Nie wstydźmy się nosić odblasków np. przy plecaku, torebce czy najprościej na rękawach okryć zimowych .Taka mała rzecz jak odblask może uchronić nas przed utrata zdrowia lub życia!
Dbając o swoje bezpieczeństwo dbamy również o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Zdjecia: sierż ZS Anna Bator

Galeria zdjęć