2022-11-22 19:04:30

Poniedziałkowe spotkanie z szermierką szablą

W poniedziałki, w siedzibie Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” JP obywają się zajęcia szermierki szablą, która jest wspaniałym uzupełnieniem innych zajęć wojskowych a tym samym kultywowaniem wielowiekowej polskiej tradycji.


Na zajęciach uczymy się podstawowych zasłon, sposobu poruszania się, atakowania oraz tworzenia układów choreograficznych walk scenicznych. Szermierka jest bardzo rozwojowa dyscyplina zarówno dla większości partii mięśniowych jak i ćwiczeniem strategicznego myślenia.


Są to zajęcia przeznaczone dla chętnych strzelców, którzy chcą należeć do pokazowej sekcji szermierczej szblą, którą prowadzą sprawdzeni i z doświadczeni instruktorzy.

Uczestnicząc w tych zajęciach, strzelcy mogą w atrakcyjny sposób  zagospodarować czas wolny. Jest tu miejsce na  edukację, sport i rekreację.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach zadanie pn.: „Zachowaj orientację. Azymut-zdrowie”,  współfinansowane  przez Gminę Miasto Rzeszów.

Galeria zdjęć