Świetlica „Strzelec”
2018-12-28 09:46:33

Strzelcy uczyli się jazdy na nartach

W dniu 27.12.2018 r. orlęta i strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli Zwiazku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie pojechali do Ośrodka Sportów Zimowych „KiczeraSki” w Puławach Górnych.


Dzięki inicjatywie mł. insp. ZS Barbary Gajewskiej - Dowódcy IV Kompanii JS 2021 został zorganizowany wyjazd na narty. Po przyjeździe na miejsce został pobrany przez młodzież sprzęt narciarski z wypożyczalni. Następnie Orlęta i Strzelcy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa rozpoczęła stawiać piersze kroki na nartach pod czujnym okiem instruktorów narciarskich z Ośrodka Sportów Zimowych „KiczeraSki”. Zajęcia na stoku pozwoliły wszystkim uczestnikom kursu na opanowanie techniki jazdy na nartach, jazdy pługiem, skręcania, zatrzymywania się oraz jazdy na krawędziach. Oprócz tego uczestnicy zapoznali się z regulaminem korzystania z urządzeń i tras zjazdowych. Druga grupa, osoby już umiejące jeździć na nartach, korzystała z wyciągów na trasy zjazdowe róznych długości i trudności. Została również zorganizowana przerwa, na której Orlęta i Strzelcy posilili się dobrą zapiekanką i napili się gorącej herbaty.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Orlęta i Strzelcy wdrożyli się do wspaniałej formy spędzania czasu wolnego, jaką jest właśnie jazda na nartach. Ci co po raz pierwszy włozyli narty na nogi byli zadowoleni z faktu, że opanowali tę sztukę, która wydawała się początkowo bardzo trudna. Sama jazda sprawiła uczestnikom dużo radości.

Warto podkreslić, że wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez Gminę Miasto Rzeszów – Miejski Ośrodek Pomocy Społeczny w Rzeszowie, w ramach świetlicy profilaktyczno-wychowawczej  „Strzelec” dla dzieci i młodzieży.”

Galeria zdjęć