2022-11-20 21:08:32

Solina – wycieczka edukacyjna dla dzieci i młodzieży

W dniu 18 listopada 2022 r. grupa młodzieży z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie ZS "Strzelec" JP udała się na wycieczkę do Soliny. Wyjazd miał na celu zapoznanie się z pozyskiwaniem odnawialnych źródeł energii oraz poznaniem krajobrazu i piękna okolic Zalewu Solińskiego.


Aura  sprawiła nam niespodziankę, spadł pierwszy w tym roku śnieg, zatem było mnóstwo radości. Podczas wycieczki młodzież zwiedziała wnętrze zapory - elektrowni wodnej w Solinie oraz udała się na rekreacyjny przejazd nowo wybudowaną kolejką gondolową  nad zaporą. Ogromną atrakcją po przejeździe kolejką na górę Jawor okazał się  wyjazd na wieżę widokową, z której można było podziwiać uroki Bieszczad i zalewu solińskiego. Po zakończonym zwiedzaniu był czas by pospacerować po koronie zapory, a następnie zjeść gorący posiłek w  Karczmie  Solina. Wycieczka połączona była z prelekcją na temat  „Tama na dopalacze”, czyli stawianie zapory zalewowi używek, środków psychoaktywnych w tym dopalaczy wśród dzieci młodzieży.

Wyjazd został zorganizowany w ramach zadania publicznego Województwa Podkarpackiego  - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie pn.  „ Używki nie po drodze – 3 kroki ze Strzelcem do wolności”

Galeria zdjęć