„AZYMUT-ZDROWIE”
2022-11-09 17:42:55

Strzelcy grają w szachy

"Istota szachów sprowadza się do tego, by zgodnie ze wskazówkami mędrców o zwycięstwie decydowała siła umysłu" Na świetlicy strzeleckiej odbywają się zajęcia szachowe, na których strzelcy poznają tajniki gry w szachy. Zajęcia szachowe prowadził st. chor. ZS Artur Bubicz.


Zadaniem koła szachowego jest przekazanie szachowej pasji i uwrażliwienie na piękno tej gry. Chcemy, aby strzelcy czerpali z tej gry rozrywkę , ponieważ jest to najbardziej ekscytująca gra na świecie, tu każdy ruch sprawia ,że mamy coraz to inną sytuację na planszy. Trzeba intensywnie myśleć jak pokonać przeciwnika. Na początku nauki trzeba było   przekazać strzelcom w sposób zwięzły i przystępny podstawowe zasady gry szachowej, nie nadwyrężając przy tym ich cierpliwości, lecz dając im szansę na znalezienie przyjemności we własnych rozważaniach i kombinacjach.

Gra w szachy jest bardzo pasjonująca - mówili strzelcy, którzy wykonywali swoje pierwsze ruchy na planszy szachowej, poza tym uczy nas możliwości strategicznego i logicznego myślenia. To trudne i niełatwe zadanie.

Zadanie pn.: „Zachowaj Orientację. Azymut – Zdrowie” jest współfinansowane przez Gminę Miasto Rzeszów.

Galeria zdjęć