2022-10-20 17:04:29

Strzelcy w akcji TVP Rzeszów "Światełko pamięci dla Łyczakowa"

W dniu 20 października 2022 r. w siedzibie TVP3 Rzeszów odbył się podkarpacki finał akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa". To koordynowana przez Telewizję Rzeszów zbiórka zniczy, które przed 1 listopada trafią na polskie groby za wschodnią granicą. W przedsięwzięciu w TVP Rzeszów pomagali i dyżurowali Strzelcy JS2021.


Tą wspaniałą  akcję TVP Rzeszów "Światełko pamięci dla Łyczakowa" koordynowała Pani redaktor Beata Wolańska. Od godziny 8.00 została ona rozpoczęta  w siedzibie  redakcji. Przedsięwzięcie to, zbiórka zniczy -  jest  z myślą o rodakach za wschodnią granicą, białe i czerwone znicze. W całym regionie udało się ich zebrać ponad 20 tysięcy, a w akcję zaangażowały się tysiące osób, często całe miejscowości i gminy. Zostaną zapalone na polskich grobach Łyczkowa, Orląt Lwowskich,
Strzelczyskach, Pnikucie ,Mościskach, Krysowicach i innych. Niech Światełko dla Łyczkowa będzie wdzięcznością i pamięcią o tych, którzy przelali krew za naszą Ojczyznę.

W akcję TVP Rzeszów  „Światełko pamięci dla Łyczakowa” czynnie włączyli się strzelcy (ze szkół: Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie, Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie, Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie oraz XIV LO Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie) Jednostki Strzeleckiej  2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.
Pracą naszych strzelców koordynowała insp. ZS Barbara Gajewska – Dowódca JS 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

Zdjęcia: TVP Rzeszów

Galeria zdjęć