Strzelcy Pamiętali !
2022-07-26 14:51:45

78. Rocznica wyzwolenia Tyczyna przez żołnierzy AK

W dniu 24.07.2022 r. odbyły się uroczystości upamiętniające 78. Rocznicę wyzwolenia miasta Tyczyna przez żołnierzy Armii Krajowej z rąk niemieckich. W uroczystościach czynnie wzięli udział orlęta, strzelcy z Tyczyna i Rzeszowa Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.


Na zaproszenie Burmistrza Tyczyna Pana Jana Skotnickiego Orlęta ZS z Tyczyna oraz Strzelcy z Rzeszowa Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego wzięła udział w upamiętnieniu 78. Rocznicy wyzwolenia miasta Tyczyna, na czele z Komendantem Głównym ZS „Strzelec” JP st. insp. ZS Markiem Matułą, chor. ZS Anetą Szczygieł i chor. ZS Michałem Urmanem wraz  pocztem sztandarowym ze sztandarem Płd.-Wsch. Okręgu Strzeleckiego. Był obecny także chor. sztab. Jacek Surówka.  O godz. 12.00 w kościele parafialnym została odprawiona Msza Św. w intencji  zmarłych i żyjących żołnierzy Armii Krajowej placówki „Topola”. O godz. 13.30 przy mogiłach żołnierzy AK przeprowadzono Apel Pamięci, złożono wieńce i zapalono znicze.

Po zakończonej uroczystości na cmentarzu, w MGOK w Tyczynie odbyło się okolicznościowe spotkanie pokoleń. Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych.

Zdjęcia MGOK w Tyczynie

Galeria zdjęć