SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
2022-06-23 20:45:08

Koncert pt. „W KAŻDYM Z NAS”

W dniu 15.08.2022 r. o godz. 18.00 w WDK w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowy koncert pt.: „W KAŻDYM Z NAS” dla uczczenia Święta Wniebowzięcia Matki Bożej, jak i rocznicy Zwycięstwa nad Wisłą w 1920 r. (Święta Wojska Polskiego) oraz z okazji 20-lecia pracy artystycznej dr Anny Czenczek i Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.


Szanowni Państwo, 

Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „CARPATHIA”, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zapraszają na:

Koncert pt. „W KAŻDYM Z NAS”

dla uczczenia Święta Wniebowzięcia Matki Bożej jak i rocznicy Zwycięstwa nad Wisłą w 1920 r. - Święta Wojska Polskiego oraz z okazji 20-lecia pracy artystycznej dr Anny Czenczek i Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pod honorowym patronatem Jana Kasprzyka – Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, który odbędzie się  w dniu 15 sierpnia 2022 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, godz. 18.00.

Na repertuar koncertu składają się: utwory patriotyczne oraz klasyczne dzieła, które rozbrzmiewały w największych salach koncertowych. Towarzyszą im premierowe, autorskie utwory - do których teksty napisali: Michał Wojnarowski i Janusz Koryl, a muzykę Tomasz Filipczak. Pomysł, kierownictwo artystyczne, przygotowanie wokalne – Anna Czenczek.  Wzruszający, sięgający do najgłębszych ludzkich uczuć koncert – stąd jego tytuł „W każdym z Nas”, to muzyczna podróż przez liczące setki lat i całkiem współczesne teksty, oraz przez różne gatunki muzyczne.

Warto przypomnieć szerokiej publiczności  wyjątkowe piosenki patriotyczne i pieśni religijne, a także dzieła, które na trwałe wpisały się w historię Polski.  Przypomnieć młodzieży, ludziom dorosłym w  pieśniach i piosenkach tamten czas. Takich koncertów patriotycznych jest bardzo mało. Przypomniane najpiękniejsze pieśni patriotyczne, o ciekawych aranżacjach wokalnych i instrumentalnych przybliżą historię dziejów naszej Ojczyzny.

W koncercie oprócz Absolwentów, Solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, w skład której wchodzi młodzież i dzieci z Rzeszowa oraz całego Podkarpacia,  wystąpią wyjątkowi artyści jak: Danuta Błażejczyk czy Michał Rudaś, Oprawę całości stworzy zespół muzyczny pod batutą Tomasza Filipczaka.

Utwory znajdujące się w repertuarze koncertu będą miały charakter promujący region,
a także kształtujący postawę patriotyczną, religijną, obywatelską, prospołeczną. Celem koncertu jest upowszechnienie wiedzy na temat polskich pieśni patriotycznych, religijnych.

Dla młodych adeptów sztuki wokalnej koncert będzie wyjątkową szansą na zdobycie doświadczenia współpracy z profesjonalną orkiestrą oraz występu na estradzie przed dużą publicznością. Udział w koncercie będzie wyjątkowym doświadczeniem tym bardziej, że przygotowania do koncertu wiązały się ze spędzeniem wielu godzin na próbach, w które zaangażowane były chóry i zespoły muzyczne, także smyczkowe.

Wyjątkowy projekt muzyczny – jubileuszowy koncert „W każdym z Nas”
to równię podsumowanie 20-letniej pracy Anny Czenczek i Centrum Sztuki Wokalnej z utalentowanymi muzycznie dziećmi i młodzieżą.
Wejście tylko z zaproszeniami. Więcej informacji –www.csw.info.pl , www.fundacjacarpathia.pl

Galeria zdjęć