2022-06-17 21:46:02

Procesja Bożego Ciała w Zakopanem

Tradycyjnie uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach Mszą Świętą. Po mszy wierni przeszli przez Krupówki do kościoła św. Krzyża. W procesji brała udział wyjątkowo duża liczba górali oraz turystów z całej Polski. W procesji udział wzięła delegacja Jednostki Strzeleckiej 2021 w Rzeszowie ZS „Strzelec” JP.


Po czasach pandemii to pierwsza taka procesja. Przez deptak przeszło wiele dzieci w góralskich i krakowskich strojach. Przy Oczku Wodnym prowadzący procesję mówił, aby wierni nie wstydzili się i bronili krzyża.

W tej wyjątkowej,  barwnej  zakopiańskiej Procesji Bożego Ciała  wzięła udział delegacja Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, w składzie:  insp. ZS Barbara Gajewska – Dowódca JS 2021, która jest również Honorowym Podhalańczykiem 21 BSP i wystąpiła w stroju wojsk podhalańskich,   mł. insp. ZS Michał Stocerz, mł. insp. ZS Grzegorz Gajewski oraz młodzież strzelecka i orlęta ZS.

Warto podkreślić, że nasza delegacja podczas uroczystości wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród Górali jak i licznej rzeszy turystów.

Wykorzystano: GOSC.PL i tp.pl

Galeria zdjęć