2022-06-13 14:33:37

Uczniowie- strzelcy z XIV LO ZST w Rzeszowie MISTRZAMI POLSKI w dwuboju obronnym

W dniach 10-12.06.2022 r. na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się Mistrzostwa Polski w dwuboju obronnym organizowanym przez Ligę Obrony Kraju. Podkarpacie reprezentowała drużyna szkolnego koła LOK SNAJPER z XIV LO Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie.


Szkoła prowadzi Certyfikowane Klasy Mundurowe oraz Oddziały Przygotowania Wojskowego Ministerstwo Obrony Narodowej, które wchodzą w skład IV Kompanii Jednostki Strzeleckiej 2021 w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

Przez dwa dni dziewięć reprezentacji wojewódzkich z całej Polski walczyło ze sobą o tytuł Mistrza Polski. Wyniku zaciętej lecz sportowej rywalizacji drużyna z XIV LO ZST w Rzeszowie stanęła na najwyższym podium zdobywając w łącznej klasyfikacji generalnej tytuł MISTRZA POLSKI w dwuboju obronnym. W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli I miejsce, a dziewczyny III miejsce na podium.

To nie koniec sukcesów, na zakończenie zawodów Pani insp. ZS Barbara Gajewska- koordynator klas wojskowych, opiekun koła LOK SNAJPER i trener zawodników została odznaczona porcelanowym krzyżem Klubu Żołnierzy Rezerwy. Również Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 gratulują otrzymanego wyróżnienia  oraz doskonałego przygotowania młodzieży do zawodów Dowódcy JS 2021 Pani insp. ZS Barbarze Gajewskiej.

Po zawodach był czas by skorzystać z uroków Zalewu Zegrzyńskiego, a w drodze powrotnej do domu zwiedziliśmy muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Gratulujemy zawodnikom zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

 

Galeria zdjęć