2022-05-05 12:17:28

Strzelcy w blasku majowej jutrzenki

Jan Cynarski stwierdził: „3 Maja to w pieśni Legiony”. Strzelcy pozostali wierni tym słowom. Uczcili 228 rocznicę ogłoszenia Konstytucji 3 maja. Z okazji przypadającego święta państwowego uczestniczyli w Mszy świętej w rzeszowskiej Farze pod przewodnictwem ks. Bp. Kazimierza Górnego.


Po nabożeństwie w zwartym szyku pomaszerowali sprężystym krokiem na rynek, gdzie przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki wzięli udział w uroczystym apelu. Swoją obecnością uczcili pamięć jednego z największych wydarzeń w dziejach polskich. Oddali hołd patriotom, którzy 9 pokoleń wcześniej odważyli się być mądrzy i uchwalili Ustawę Rządową czyniącą z Polski jedno z najnowocześniejszych państw na świecie. Udział strzelców w apelu świadczy o ich patriotyzmie oraz szacunku dla przodków, którzy pozostawili w testamencie zadanie realizacji hasła SALUS REI PUBLICAE SUPREMA LEX (Dobro Rzeczypospolitej najwyższym prawem).

Na zakończenie,z  inicjatywy insp. ZS Barbary Gajewskiej Dowódcy JS 2021  młodzież oraz Goście ze USA zostali zaproszenie na piknik strzelecki, gdzie miło wszyscy spędzili czas.

Paweł Rejman

Galeria zdjęć