2021-09-17 21:26:10

82. Rocznica Napaści Rosji Sowieckiej na Polskę

W dniu 17 września 2021 r. w Rzeszowie odbyły się Obchody 82. Rocznicy Napaści Sowieckiej na Polskę. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie. Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego włączyli się w upamiętnienie tej rocznicy.


W Rzeszowie odbyły się w dniu 17.09.2021 r.  Obchody 82. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku.

Obchody rozpoczęła się o godz. 18.00 mszą święta z okolicznościową homilią w kościele pod wezwaniem świętego Krzyża. Homilię wygłosił ks. prałat Władysław Jagustyn.  Ze względu na ulewny deszcz, w kościele zaraz po zakończeniu Mszy Świętej odmówiono Litanie Narodu Polskiego.  Po niej uczestnicy przeszli pod Krzyż Pamięci Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów, gdzie złożono pod Krzyżem wieńce  i wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, delegacja 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, młodzież i mieszkańcy miasta.

Obchody zostały przygotowane przez Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej w Rzeszowie, Parafia Świętego Krzyża w Rzeszowie oraz Jednostka Strzelecka 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie  Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie.

Zdjęcia: Michał Stocerz

Galeria zdjęć