2021-07-24 11:26:04

Relacja Radia Rzeszów z Dragonda ‘21

Zapraszamy do odsłuchania audycji Polskiego Radia Rzeszów, które zagościło na naszym Letnim Zgrupowaniu Dragonda`21. Relacja dźwiękowa ze zgrupowania - do odsłuchania poniżej - została nagrana przez Polskie Radio Rzeszów. Na strzeleckich ćwiczeniach był redaktor Jerzy Pasierb.


"Przez kilka dni minionego tygodnia na strzelnicy w Borze Głogowskim można było spotkać umundurowanych młodych ludzi, którzy przemieszczając się po lesie wykonywali różne kojarzone z militariami zadania. 
            Spieszymy z wyjaśnieniem - cała sprawa ma jak najbardziej pozytywny kontekst - 50 strzelców z dwóch kompanii rzeszowskiej jednostki strzeleckiej uczestniczyło w tym miejscu w krótkim letnim biwaku i ćwiczeniu pod nazwą "Dragonda 21". Mówi inspektor Barbara Gajewska z rzeszowskiego "Strzelca", komendant zgrupowania.

              Czyli z jednej strony bez specjalnej taryfy ulgowej - z drugiej satysfakcja, że mozna sprawdzić się w zadaniach realizowanych przez zawodowych żołnierzy. Też chylimy czoła przed strzelcami, a na strzeleckim zgrupowaniu i ćwiczeniu "Dragonda 21" był Jerzy Pasierb."

 "Relacja dźwiękowa dzięki uprzejmości Polskiego Radia Rzeszów"

Galeria zdjęć