2021-06-30 15:35:59

Dzienno-nocny trening strzelecki IV Kompanii JS2021 w Rzeszowie

Pierwszy dzień wakacji z 26 na 27 czerwca 2021 r. strzelcy z IV Kompanii przy Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie rozpoczęli dzienno-nocnym treningiem strzeleckim w Ośrodku Szkolenia Strzeleckiego w Borze koło Głogowa.


Trening prowadzili instruktorzy strzelectwa wydzieleni z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, a szkoleniu przyglądał się sam dowódca 21 BSP - gen. bryg. Dariusz Lewandowski – który chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą.

Pierwsza część treningu odbyła się w formie trójboju strzeleckiego. Strzelano w następujących konkurencjach : pistolet CZ 75 Kadet i pistolet GLOCK 17 kal. 9x19mm - postawa stojąca oburącz na dystansie 15 m oraz karabinek kbks 5,6 mm - postawa leżąca z wolnej ręki na dystansie 50 m.


Druga część treningu to NOCNY TOR SPECJALNY – tu zawodnicy strzelali z HK 416 oraz GSG – 22 LR do 6 tarcz umieszczonych na różnych odległościach z dobiegiem na 15m odstrzeliwując podświetlane przez kilka sekund cele.

Wyjątkowym punktem treningu strzeleckiego było wręczenie odznaczeń przez  dowódcę IV Kompanii insp. ZS Barbarę Gajewską.
 

Krzyżem zasługi za wieloletnią i owocną współpracę uhonorowano: st. chor. sztab. Andrzeja Lozię - starszego podoficera dowództwa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz kpr. Stanisława Bartonia - żołnierza zawodowego 21 batalionu dowodzenia 21 BSP.

Słowa podziękowania i uznania składamy na ręce Pana gen. bryg Dariusza Lewandowskiego – dowódcy 21 BSP oraz Pana Krzysztofa Kawalca – Prezesa Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego LOK za udostępnienie obiektu strzelnicy oraz wparcie i pomoc w organizacji szkolenia.

Galeria zdjęć