Rzeszowski Strzelec poleca
2021-06-22 20:21:09

„DZIEŃ WOJSKOWY” w XIV LO w Rzeszowie

W dniu 18.06.2021 r. odbył się „DZIEŃ WOJSKOWY” w murach XIV LO Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie, który cieszył się ogromną popularnością. Na zainteresowanych czekało wiele atrakcji. Nasza Jednostka Strzelecka 2021 w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego ściśle współpracuje z tą Szkołą.


„DZIEŃ WOJSKOWY” w murach XIV LO Zespołu Szkół Technicznych  w Rzeszowie cieszył się ogromną popularnością.

Na zainteresowanych czekało wiele niesamowitych atrakcji tj. most linowy, Cyber-żołnierz, strzelanie z karabinków ASG, tor żołnierza oraz pokaz wyposażenia i sprzętu wojskowego znajdującego się na wyposażeniu XIV LO. Pierwszym punktem dla każdego rekruta oraz osób towarzyszących było wydanie dokumentu – przepustki, która upoważniała do wstępu na obiekty szkolne. Następnie w punkcie mundurowym każdy rekrut otrzymał mundur wojskowy, w którym rozpocznie naukę w tej szkole, po czym przystąpił do toru żołnierza. Po zakończeniu zmagań wojskowych czekał na nich słodki poczęstunek i rekruci otrzymali swój pierwszy certyfikat. Była to doskonała okazja do zapoznania się działalnością i specyfiką klas wojskowych w tym Liceum.

Jednostka Strzelecka 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego poleca klasy wojskowe w XIV LO Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie.

 

Galeria zdjęć