Wyróżnienie dla ZS „Strzelec” JP
2021-06-20 10:48:32

Obchody 40-lecia nauczycielskiej Solidarności

W sobotę 19.06.2021 r. w podczas uroczystej Gali 40-lecia Solidarności zorganizowanej przez Regionalną Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Rzeszowie, wręczono Statuetkę z podziękowaniem za współpracę Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie.


Statuetkę z podziękowaniem za owocną współpracę z rąk Pani Bogusławy Budy – Przewodniczącej Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Rzeszowie, odebrał st. insp. ZS Marek Strączek – Dowódca Płd.-wsch. Okręgu Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Statuetki otrzymali również m.in. Wojewoda Podkarpacki, Biskup Rzeszowski, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Radio Rzeszów.

Pracownicy oświaty zrzeszeni w Regionalnej Sekcji i Organizacji Międzyzakładowej NSSZZ Solidarność spotkali się na obchodach 40 rocznicy powstania związku. Była to okazja do wspomnień, rozmów, podziękowań, i podsumowania tego, co na polu działalności sekcji wydarzyło się w ciągu 40 lat istnienia.

Od 40 lat stoimy na straży obrony praw, między innymi pracowników oświaty, nauczycieli, a pośrednio także uczniów i rodziców -mówi Bogusław Buda, szefowa nauczycielskiej 'Solidarności' w Rzeszowie

W programie sobotnich obchodów 40- lecia Związku Zawodowego NSZZ Solidarność prelekcja dr Dariusza Iwaneczko – dyrektora rzeszowskiego oddziału IPN, prezentacja książki 40 lat Solidarności Oświaty i Wychowania w regionie rzeszowskim, wręczono  odznaki zasłużonym pracownikom oświaty i sekcji związku m.in. naszym przyjaciołom, którzy współpracują z Jednostką Strzelecką 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli, Panu Zbigniewowi Pinkowskiemu – Dyrektorowi Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie oraz  Pani Małgorzacie Kowal – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Łukawcu, Pani Stanisławie Pepera – Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie i  Panu Dariuszowi Ziębie z Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Wręczono również nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i program artystyczny w wykonaniu młodzieży.

Na podstawie materiału strony internetowej Radia Rzeszów

Galeria zdjęć