2021-01-04 15:33:17

Ferie ze „Strzelcem”

W dniu 4 stycznia 2021 r. na zaproszenie Pana Dyrektora Łukasza Bubicza, rozpoczęliśmy zajęcia dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mogielnicy pn.: „Ferie ze Strzelcem”. Zajęcia i zabawy prowadzili instruktorzy z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.


Podczas zajęć nasi Strzelcy wdrażali uczniów w podstawy strzeleckiego rzemiosła. W pierwszym dniu głównym punktem była musztra, w którą uczestnicy półkolonii bardzo aktywnie się zaangażowali. Nie zabrakło również czasu na naukę patriotyzmu oraz zabawę. Dzięki temu młodzi ludzie mogli przeżyć ciekawą przygodę oraz dowiedzieć się wielu przydatnych informacji.

Zajęcia w Szkole Podstawowej w Mogielnicy poprowadzili: ks. st. chor. ZS Bogdan Tęcza,  st. sierż. ZS Michał Urman, sierż. ZS Krzysztof Tabisz, sek. ZS Roman Czach i st. strz. ZS Zuzanna Pittner.

Warto podkreślić, że współorganizatorem półkolonii zimowej w Szkole Podstawowej w Mogielnicy jest Pan Mateusz Witczuk Dyrektor Lokalnego Ośrodka Kultury "Razem" w Niechobrzu, drużynowy ZS.

Galeria zdjęć