Strzelcy Pamiętali
2020-11-11 14:00:28

Święto Niepodległości

W dniu 11.11.2020 r. Kadra i Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego wzięła udział w Obchodach Święta Niepodległości, które odbyły się w ograniczonej formie ze względu na pandemię.


Przed Mszą Świętą Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart wraz z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem oraz Wiceprezydentem Rzeszowa Markiem Ustrobińskim – złożyła kwiaty pod pomnikiem Leopolda Lisa-Kuli, przy którym wartę honorową z bronią pełnili nasi Strzelcy.  Wiązankę złożyli również  przedstawiciele  Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego na czele z Dowódcą Płd.-Wsch. Okręgu Strzeleckiego insp. ZS Markiem Strączkiem i mł. insp. ZS Barbara Gajewską Zastępcą Dowódcy JS 2021 w Rzeszowie.

Następnie została odprawiona Uroczysta Msza Święta w kościele farnym pod przewodnictwem ks. prałata Jana Szczupaka, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Ofiarę  Mszy Św. za Ojczyznę sprawował w koncelebrze Kapelan „Orląt” ZS JS 2021 ks. st. chor. ZS Bogdan Tęcza. Nasi Strzelcy tworzyli służbę liturgiczną w składzie: chor. ZS Katarzyna Noga, chor. ZS Piotr Szeniak, st. strz. ZS Hubert Biały.

P.S.  ink do nagranego teledysku, na którym śpiewam razem z moim synem Filipem. W trakcie filmu pojawia się dziewczynka z flagą - moja córka Hania (w prawdzie krótko bo szybko uciekła z kadru do mamusi...). Krzyż i ołtarz przed którym macham flagą to miejsce o którym Panu opowiadałem (zbudował go mój dziadek Walenty Kotarba). Dom drewniany jest przypadkowy ale pamięta czasy obu wojen. Dziękuję za pożyczynie pięknych rekwizytów. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia!

Po zakończeniu Mszy świętej, uczestnicy udali się na Plac Wolności w Rzeszowie, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów przez Posła RP, władze wojewódzkie i samorządowe, przedstawicieli służb mundurowych, IPN w Rzeszowie, Związku Piłsudczyków RP w Rzeszowie oraz Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

P.S. Link do teledysku przesłał nam Pan Tomasz Kotarba. Na nagraniu śpiewa razem z  synem Filipem. Zapraszamy do obejrzenia i śpiewania.

Wykorzystano zdjęcia red. Jerzego Pasierba - "Radio Rzeszów".

Galeria zdjęć