„Rajd Niezłomnego”
2020-09-12 08:42:34

ZAWODY SPORTOWO-OBRONNE W MIELCU

W dniu 5.09.2020 r. odbyły się zawody sportowo-obronne „Rajd Niezłomnego” w Mielcu. Organizatorem zawodów była Jednostka Strzelecka 2093 im. gen. Władysława Sikorskiego w Mielcu Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.


Nowy rok szkolny Strzelcy I i IV Kompanii JS 2021 im. płk. Leopolda Lisa – Kuli w Rzeszowie rozpoczęli sukcesem. W sobotę 5.09.2020 r. w  Mielcu rozegrane zostały zawody Sportowo-Obronne „ Rajd Niezłomnego” dla uczniów klas mundurowych oraz członków organizacji proobronnych ZS Strzelec. W zawodach udział wzięło 9 drużyn ( z powiatu mieleckiego oraz rzeszowskiego). Każda z drużyn miała do pokonania marszobieg na odcinku 18 km oraz wykonać 3 konkurencje : strzelanie z karabinka kbks na dystansie 50 m do tarczy sportowej, rzut granatem do celu i test wiedzy ze znajomości historii o żołnierzach wyklętych i ZS „Strzelec”.
W wyniku mocnej i sportowej rywalizacji obie drużyny stanęły na podium zajmując kolejno 2 miejsce – drużyna „ Wilki” z IV kompanii i 3 miejsce – drużyna „ Lisy” z I kompanii w zawodach tuż za drużyną JS 2093 z Mielca. Młodzieżą podczas zawodów opiekowali się mł. insp. ZS Barbara Gajewska i st. chor. ZS Mateusz Dziepak.
Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria zdjęć