ORLĘTA ZS I STRZELCY WZIĘLI CZYNNY UDZIAŁ
2020-09-03 16:11:29

Dożynki Diecezji Rzeszowskiej 2020

W dniu 30 sierpnia 2020 roku w Parku Papieskim w Rzeszowie odbyły się dożynki Diecezji Rzeszowskiej. Uroczystość była okazją do podziękowania za tegoroczne plony i trud podkarpackich rolników. W wydarzeniu wzięli udział Orlęta ZS i Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.


W święcie uczestniczyły 49 delegacji z  wieńcami. Zgromadzonych rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy oraz przedstawicieli parlamentarzystów, administracji rządowej, samorządowej, a także służb mundurowych przywitał ks. Jerzy Uchman – diecezjalny duszpasterz rolników. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Edward Białogłoski wraz z ks. bp seniorem Kazimierzem Górnym. W dożynkach wzięli udział parlamentarzyści, władze wojewódzkie, samorządowe, delegacje służb mundurowych. Tegoroczną obsługę dożynek zapewnili wierni i duszpasterze z dekanatu Strzyżów. Całość uświetnił program muzyczno-słowny w wykonaniu młodzieży z parafii w Krasnej oraz występ Strzyżowskiego Chóru Kameralnego i orkiestry ze Strzyżowa.
Natomiast Orlęta ZS i Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, zabezpieczali porządek i opiekę  medyczną. Dowódcą naszego pododdziału była mł. insp. ZS Barbara Gajewska –Zastępca Dowódcy JS 2021.

Zdjęcia wykonał: Michał Stocerz.

Galeria zdjęć