2020-06-08 20:14:33

Dwudniowy kurs dowódców drużyn

Strzelcy z 1 plutonu 1 Kompanii Jednostki Strzeleckiej 2021 płk. Leopolda Lisa-Kuli Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie odbyli dwudniowy kurs dowódców drużyn w Jednostce Strzeleckiej 2021.


W sobotę (06.06.2020 r.) zaczęli od przedstawienia swoich planów pracy, które mieli przygotować na zajęcia. Każdy ze strzelców miał podany wcześniej temat, który miał zrealizować. Po przedstawieniu już wszystkich planów pracy przeszli na plac za jednostką, gdzie uczyli się podstawowych zasad ze szkolenia musztry. Siódemka strzelców mogła dzięki temu poczuć się jak dowódca drużyny, którymi mają się stać. Zajęcia przebiegły bez żadnych komplikacji i zakończyły się około godziny 20.

 W niedzielę (07.06.2020 r.) strzelcy ponownie spotkali się z dowódcą 1 plutonu, st. sierż. ZS Michałem Urmanem, który prowadził zajęcia. Zajęcia zaczęły się krótkim sprawdzeniem wiadomości z dnia poprzedniego w formie kartkówki. Następnie dowódca plutonu zapoznał strzelców z informacjami dotyczącymi rozkazu bojowego. 1 pluton poznał nowe oznaczenia na mapie oraz jak wykorzystywać informacje na niej zawarte. Po wprowadzeniu st. sierż. ZS Michał Urman dał strzelcom do wykonania rozkaz bojowy dla kompanii. Strzelcy dostali na wykonanie tego zadania czas nieokreślony. Po około dwóch godzinach przygotowali już rozkaz oraz “stół plastyczny”, na którym pokazywali, jak poruszałaby się kompania w natarciu na nieprzyjaciela. Po sprawdzeniu przez dowódcę zadania nastąpiło podsumowanie zajęć i zakończenie szkolenia.

Opracowała: druż. ZS Agata Kazibut

Galeria zdjęć