2020-04-15 11:48:03

Strzelcy JS 2093 Mielec pomagają przy zbiórce

Jednostka Strzelecka 2093 im. gen. Władysława Sikorskiego w Mielcu Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego włączyli się do akcji zbiórki pieniędzy na ZAKUP KABINY DO DEZYNFEKCJI ODZIEŻY OCHRONNEJ (KOMBINEZONÓW) dla Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.


https://zrzutka.pl/5b7ray

WIELKA MIELECKA ZBIÓRKA GORĄCEGO SERCA Na rzecz pomocy osobom, którzy korzystali z posiłków jadłodajni Caritas przy parafii św. Mateusza oraz pozostałych mieleckich parafii oraz na kabinę do dezynfekcji odzieży ochronnej dla Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Prze...

Kabina do dezynfekcji odzieży ochronnej, której koszt rynkowy to ok. 35.000,00 PLN umożliwia dezynfekcję za pomocą ozonu, pary wodnej i gorącego powietrza 8 kompletów kombinezonów ochronnych wraz z obuwiem w przeciągu jedynie 30 minut, co oznacza możliwość zdezynfekowania do 380 zestawów odzieży na dobę. Ozonowanie jako metoda dezynfekcji okazała się wysoce skuteczna przy uprzednich epidemiach koronawirusów tj. SARS czy MERS. Ponadto funkcjonalność urządzenia do suszenia i prasowania odzieży w atmosferze podwyższonej temperatury i pary wodnej będzie stanowiła wzbogacenie wyposażenia szpitala po zakończeniu pandemii.  

---

Przed epidemią wirusa SARS-CoV-2 jadłodajnie Caritas w Mielcu wydawały posiłki potrzebującym na miejscu. Obecnie wiele posiłków wydawanych jest tylko na wynos i rozwożonych przez wolontariuszy pod wskazany adres - w trosce o bezpieczeństwo, co niestety wiąże się z dodatkowymi kosztami dla naszych wolontariuszy i podopiecznych. Wierzymy głęboko, że Wasze Wielkie Mieleckie Serducha przyczynią się do zakupu opakowań jednorazowych, środków ochrony osobistej i dezynfekcyjnych. Chcemy uzbierać około 15.000,00 tys. PLN, żeby móc sprawnie i bezpiecznie obsługiwać osoby potrzebujące przez przynajmniej 3 miesiące.

Działania w naszej zbiórce wspierają następujące organizacje pozarządowe:

·      Caritas - Parafia pw. św. Mateusza Ap. i Ew. w Mielcu

·      Stowarzyszenie Społeczno - Edukacyjne ,,Orzeł Biały-Strzelec"

·      Jednostka Strzelecka 2093 im. gen. Broni Władysława Sikorskiego

·      Stowarzyszenie Trzeźwościowe ,,Nowe Życie"

·      Klub Historyczny ,,Prawda i Pamięć’’

·      ,,Arka" Poradnia Specjalistyczna i Telefon Zaufania Oddział Terenowy Stowarzyszenia w Mielcu

·      Spływy Kajakowe Mielec

 

Galeria zdjęć