2019-12-09 21:04:04

W siedzibie TVP3 Rzeszów podsumowano akcję "Światełko pamięci dla Łyczakowa"

W dniu 9.12.2019 r. w siedzibie redakcji TVP Rzeszów podsumowano kolejną edycję akcji "Światełko pamięci dla Łyczakowa". Już po raz kolejny dzięki wielu osobom i instytucjom, telewidzom, udało się zebrać ponad 40 tysięcy zniczy, które na początku listopada trafiły za naszą wschodnią granicę.


W tym roku znicze zebrane w ramach akcji "Światełko pamięci dla Łyczakowa" zapłonęły między innymi na cmentarzach: Łyczakowskim, Orląt i Janowskim we Lwowie, ale też na polskich grobach w Mościskach, Strzelczyskach, Pnikucie, Jaworowie, Drohobyczu czy Żytomierzu. W akcję po raz kolejny zaangażowały się tysiące osób, często całe miejscowości i gminy.
W siedzibie naszej redakcji koordynatorka akcji Beata Wolańska oraz dyrektor TVP Rzeszów Józef Matusz dziękowali tym, którzy pomogli w tym roku w przewiezieniu zniczy za wschodnią granicę.
Specjalne dyplomy odebrali: posłowie Kazimierz Gołojuch i Jerzy Paul, przedstawiciele Poczty Polskiej, Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, Urzędu Administracji Celno - Skarbowej oraz kilku z kilku tysięcy wolontariuszy, tych którzy w sposób szczególny zaangażowali się w transport zniczy na Ukrainę.

Na podstawie tekstu  - Strona  internetowa TVP Rzeszów

Galeria zdjęć