2019-11-14 15:45:30

Strzelcy wzięli udział w uroczystości w Bredzie

Strzelcy i Orlęta z Jednostki Strzeleckiej 2051 im. mjr Władysława Rudolfa Wilka w Sędziszowie Młp. w łącznej liczbie 83 osób w dniach od 24.10.2019r. do 30.10.2019r. wzięli udział w patriotycznym wyjeździe na uroczystości z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Bredy przez 1. Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka.


Strzelcy i Orlęta z Jednostki Strzeleckiej 2051 im. mjr Władysława Rudolfa Wilka w Sędziszowie Małopolskim Związku Strzeleckiego „Strzelec Józefa Piłsudskiego w łącznej liczbie 83 osób w dniach od 24.10.2019r. do 30.10.2019r. wzięli udział w patriotycznym wyjeździe na uroczystości z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Bredy przez 1. Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka. W trakcie pobytu w Holandii wzięliśmy udział w uroczystości na cmentarzu w Alphen, Oosterhout, oraz Ettensebaan gdzie wraz z swoimi żołnierzami spoczywa gen. Stanisław Maczek.

Program naszego wyjazdu obejmował również:

  • udział w uroczystym koncercie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Teatrze Chasse w Bredzie,
  • zwiedzanie stolicy administracyjnej Holandii – Hagi,
  • zwiedzanie stolicy konstytucyjnej Holandii – Amsterdamu.

Wyjazd do Holandii był ostatnim wyjazdem Jednostki Strzeleckiej 2051 im. mjr Władysława Rudolfa Wilka w tym roku, tym samym zrealizowaliśmy nasz plan udziału w trzech dużych świętach rocznicowych tj.:

  • 75. rocznica bitwy o Monte Cassino (Włochy),
  • 75. rocznica operacji Ostra Brama we Wilnie (Litwa),
  • 75. rocznica wyzwolenia Bredy przez 1. Dywizję Pancerną Gen. Maczka (Holandia).

Ponadto braliśmy udział w uroczystościach z okazji 99. rocznicy Bitwy pod Zadwórzem na Ukrainie.

Podsumowując, w tym roku, strzelcy i orlęta z naszej jednostki pokonali ponad 10 000 km aby oddać hołd polakom walczącym w całej Europie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, w sposób szczególny dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Ropczycach oraz Gminie Sędziszów Małopolski za wsparcie finansowe i pomoc w zakupie dodatkowego umundurowania dla naszych orląt.

Galeria zdjęć