2019-10-26 18:45:05

Strzelcy w akcji TVP Rzeszów "Światełko pamięci dla Łyczakowa"

W dniu 25 października 2019 r. w siedzibie TVP3 Rzeszów odbył się podkarpacki finał akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa". To koordynowana przez Telewizję Rzeszów zbiórka zniczy, które przed 1 listopada trafią na polskie groby za wschodnią granicą. W przedsięwzięciu w TVP Rzeszów pomagali i dyżurowali Strzelcy JS2021.


Tą wspaniałą  akcję TVP Rzeszów "Światełko pamięci dla Łyczakowa" koordynowała Pani redaktor Beata Wolańska. Od godziny 8.00 została ona rozpoczęta  w siedzibie  redakcji. Przedsięwzięcie to, zbiórka zniczy -  jest  z myślą o rodakach za wschodnią granicą, białe i czerwone znicze. W całym regionie udało się ich zebrać ponad 20 tysięcy, a w akcję zaangażowały się tysiące osób, często całe miejscowości i gminy. Już w sobotę pierwszy transport zniczy pojedzie na Ukrainę - do mieszkających tam Polaków ze Strzelczysk, Mościsk i Pnikuta.

W akcję TVP Rzeszów  „Światełko pamięci dla Łyczakowa”czynnie włączyli się strzelcy (ze szkół: Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie, Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie, Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie oraz XIV LO Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie) Jednostki Strzeleckiej  2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

Galeria zdjęć