3 KROKI…
2019-10-13 14:54:28

Jesienne szkolenie w Trzciańcu

W dniach 11-13 października 2019 r. odbyło się kolejne szkolenie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. W całym przedsięwzięciu szkoleniu pomagali żołnierze - instruktorzy oddelegowani z 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich 21. BSP z Rzeszowa.


Ponad 120 strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2025 Jarosław, Jednostki Strzeleckiej 2009 Przemyśl oraz Jednostka Strzelecka 2021 Rzeszów (I komp. – Zespół Szkół Nr 2 w Rzeszowie, Zespół Szkół Samochodowych w Rzeszowie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łańcucie, II komp. – Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej i Zespół Szkół w Sokołowie Młp., IV komp. - Zespół Szkół Technicznych w Rzeszowie), mogło uczestniczyć w szkoleniu: podstawowym na pętli taktycznej połączoną z nawigacją w terenie (marsz na azymut) oraz  lekkiej piechoty w terenie z wykorzystaniem pozoracji pola walki oraz noktowizji i termowizji. Instruktorami byli  wykwalifikowani żołnierze z 1 batalionu strzelców podhalańskich 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.
Po przydzieleniu do izb, wyznaczeniu służby, zakwaterowaniu i nauce ścielenia wozów (łóżek), strzelcy wyszli  na zewnątrz na zajęcia z musztry. Po kolacji odbyło się  ciekawe spotkanie z weteranami misji poza granicami kraju z 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa plutonowym Marcinem Zychem i kapralem Józefem Chmurą.
Kolejny dzień: to wymagające zajęcia od rana do samego wieczora. Odbywały się zajęcia na punktach dla szkolenia podstawowego – Biegi na Orientacje. Elementy pierwszej pomocy z elementami BLS, ćwiczenia na fantomach, orientowanie się w terenie, wyznaczanie azymutów, łączne czynności do strzelania, budowa, składanie i rozkładanie broni strzeleckiej (Beryl, UKM), zasady nawiązywania łączności, ubieranie odzieży ochronnej.

W trakcie pobytu w Ośrodku Szkolenia Górskiego został  zrealizowane działanie nr 2  programu „3 Kroki ze Strzelcem do wolności od uzależnień.” (podnoszenie własnej sprawności, kształcenie umiejętności i współpracy, a także pracy zespołowej)

 Komendantem obozu poligonowego w OSG w Trzciańcu był insp. ZS Piotr Panek. Przedsięwzięcie to było dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.   

Galeria zdjęć