Strzelcy Pamiętali
2019-09-17 21:11:12

80. Rocznica Napaści Rosji Sowieckiej na Polskę

W dniu 17 września 2019 r. w Rzeszowie odbyły się Obchody 80. Rocznicy Napaści Sowieckiej na Polskę. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie, a następnie uczestnicy w modlitewnym przemarszu przeszli do Krzyża - Pomnika "Ofiarom Komunizmu" na Placu Śreniawitów w Rzeszowie. Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 ZS "Strzelec" JP włączyli się w upamiętnienie tej rocznicy.


W Rzeszowie odbyły się w dniu 17.09.2019 r.  Obchody 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku.

Obchody rozpoczęła się o godz. 18.00 mszą święta z okolicznościową homilią w kościele pod wezwaniem świętego Krzyża., pod przewodnictwem ks. bp Edwarda Białogłowskiego. Homilię wygłosił ks. dr Piotr Steczkowski. Po niej uczestnicy przeszli pod Krzyż Pamięci Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów, gdzie odegrany został hymn państwowy, oraz odmówiona została modlitwa w intencji zabitych w obronie Ojczyzny i zamordowanych przez komunistyczny totalitaryzm.

Uroczystość zakończyło złożenie pod Krzyżem wieńców i wiązanek kwiatów. Obchody przygotowały Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie, Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej w Rzeszowie oraz rzeszowska parafia świętego Krzyża.

Wykorzystano zdjęcia ze strony: radio via Rzeszów fot. Artur Sołek.
Zdjęcia: Agata Kazibut.

Galeria zdjęć