Orlęta ZS i Strzelcy wzięli czynny udział
2019-08-26 20:57:33

Dożynki Diecezji Rzeszowskiej 2019

W dniu 25 sierpnia 2019 roku w Parku Papieskim w Rzeszowie odbyły się dożynki Diecezji Rzeszowskiej. Uroczystość była okazją do podziękowania za tegoroczne plony i trud podkarpackich rolników. W wydarzeniu wzięli udział Orlęta ZS i Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.


W święcie uczestniczyły 73 delegacje z 89 wieńcami. Zgromadzonych rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy oraz przedstawicieli parlamentarzystów, administracji rządowej, samorządowej, a także służb mundurowych przywitał ks. Jerzy Uchman – diecezjalny duszpasterz rolników. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Jan Wątroba. W dożynkach wzięli udział parlamentarzyści, władze wojewódzkie, samorządowe, delegacje służb mundurowych. Tegoroczną obsługę dożynek zapewnili wierni i duszpasterze z dekanatu Strzyżów. Całość uświetnił program muzyczno-słowny w wykonaniu młodzieży z parafii w Krasnej oraz występ Strzyżowskiego Chóru Kameralnego i orkiestry ze Strzyżowa.
Natomiast Orlęta ZS i Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, zabezpieczali porządek i opiekę  medyczną. Dowódcą naszego pododdziału był  insp. ZS Henryk Klimek.

Zdjęcia wykonał: Michał Stocerz.

Galeria zdjęć