Jamy 2019
2019-08-06 17:34:48

Strzelcy na nabożeństwie za Ojczyznę na szlaku pielgrzymki rzeszowskiej na Jasną Górę.

W dniu 06.08.2019 r. podczas trzeciego dnia pieszej pielgrzymki rzeszowskiej na Jasną Górę w miejscowości Jamy strzelcy z JS 2051 w Sędziszowie Małopolskim i strzelcy z JS 2021 w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego wzięli udział razem z pielgrzymami w nabożeństwie za Ojczyznę.


Na zaproszenie przewodnika grupy św. Urszuli księdza Łukasza Siwca nasi strzelcy z JS 2051 w Sędziszowie Małopolskim i strzelcy z JS 2021 w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego wzięli udział w nabożeństwie za Ojczyznę wystawiając wartę honorową w mundurach historycznych z 1939 r. oraz wartę z pochodniami przy Orle Wojska Polskiego II RP.

Nabożeństwo połączone było z częścią artystyczną, w której to wspominano 80. Rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, która rozpoczęła się od najazdu Niemców na Polskę (1 września 1939 r.), oraz przybliżono sylwetki Polaków szczególnie zasłużonych. Wydarzenie uświetnił znakomity występ chóru męskiego oraz grupa rekonstrukcyjna.

Zakończenie nabożeństwa odbyło się po udzieleniu błogosławieństwa przez J.E. ks. Bp. Jana Wątroby i Edwarda Białogłowskiego.

Zdjęcia i tekst:

Sek. ZS Agata Kazibut , St. strz. ZS Kamil Łach

Galeria zdjęć