2019-08-01 10:06:21

Strzelcy na wyścigu kolarskim „ROAD MARATON” w Beskidzie Niskim


Już po raz trzeci w dniach 26-28 lipca 2019 na zaproszenie Prezesa Beskidzkiego Towarzystwa Turystycznego „Przełomy Wisłoka" strzelcy IV kompanii przy ZST w Rzeszowie, plutonu medycznego oraz ze Strzyżowa pomagali przy organizacji wyścigu kolarskiego ROAD MARATON  w Beskidzie Niskim - Puławy Kiczera. Wzięło w nim udział ponad 100 kolarzy z całej Polski. Road Maraton jest zaliczany do wyścigów górskich, którego  trasa liczy ponad 100 km. Start odbył się przy Gminnym Ośrodku  Kultury w Besku, następnie Rymanów, Jaśliska, Komańcza, Bukowsko, Zarszyn - meta w Puławach Górnych przy ośrodku narciarskim Puławy- Kiczera. 

Zadaniem strzelców podczas wyścigu było rozłożenie miasteczka rowerowego na starcie oraz mecie, zabezpieczenie trasy przejazdu wyścigu na poszczególnych odcinkach, regulacja ruchu na parkingach oraz praca przy stanowiskach bufetowych dla kolarzy. Innowacją tegorocznego wyścigu była w drugim dniu jazda indywidualna na czas, której początek odbył się w Rymanowie Zdroju. Tu także strzelcy zabezpieczali trasę wyścigu oraz pomagali przy stanowiskach bufetowych.

W ramach 3-dniowego pobytu organizatorzy zadbali o to ,aby strzelcy po wyścigu  mogli nie tylko odpocząć, ale także mile spędzić wolny czas. Zorganizowali grę taktyczną (laserowy PAINTBALL)
 z wykorzystaniem pistoletów na poczerwień, ognisko, dobre jedzonko, wycieczkę wyciągiem krzesełkowym na górę, skąd mogliśmy podziwiać niezwykłe uroki Beskidu Niskiego oraz słoneczną kąpiel w zakątkach Przełomów Wisłoka. Było super, strzelcy świetnie wykonywali swoje zadania. Zostaliśmy zaproszeniu za rok i wpisani na stałe w kalendarz tej imprezy.

Dziękujemy za zaproszenie i doskonałą współpracę.  

                                                         Ze strzeleckim pozdrowieniem dowódca IV kompanii mł. insp. ZS.B.Gajewska

Galeria zdjęć