Strzelcy szkolą się na wakacjach
2019-07-25 20:15:04

Letni Poligon Strzelecki w OSG Trzcianiec 2019

Jak co roku, od 15 lipca odbywa się kolejny już poligon strzelecki organizowany w oparciu o Ośrodek Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, która oddelegowała do pomocy szkoleniowej swoich instruktorów z 1 bsp.


W tym roku strzelcy mogą uczestniczyć w kursach: unitarnym, lekkiej piechoty, dowódców drużyn, rozpoznania i pierwszej pomocy. Każdy z wymienionych kursów ma swój szczególny program realizowany zgodnie z planem. Kursy te mają wysoki poziom i przeprowadzane są przez wykwalifikowanych do tego instruktorów. 
Każdy kolejny dzień, choć upływa szybko charakteryzuje się intensywnością samych zajęć jak i życia koszarowego. Choć niektóre z zajęć są wyzwaniem to wszyscy chętnie w nich uczestniczą, szkolą się i integrują się w swoich plutonach. 

W czasie trwania poligonu w dniu 25 lipca młodzież strzelecką i kadrę obozu odwiedzili goście: mjr Jakub  Węcławowicz szefa sekcji współpracy cywilno-wojskowej 8. Kujawsko Pomorskiej Brygady  obrony Terytorialnej oraz płk. w st. spocz. Jana Myrcha opiekuna, nauczyciela przedmiotów wojskowych w klasach mundurowych w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Zesłańców Sybiru w Toruniu, żołnierze z  Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Przyjechali również insp. ZS Marek Matuła Komendant Główny ZS „Strzelec” JP oraz insp. ZS Marek Strączek Dowódca Płd.-Wsch. Okręgu ZS „Strzelec” JP w Rzeszowie. Wszyscy wizytujący letni poligon strzelecki byli pod wrażeniem poziomu szkolenia młodzieży przez instruktorów 1 bsp i ZS „Strzelec” JP oraz organizacji. Na ręce głównego organizatora przedsięwzięcia i komendanta obozu insp. ZS Piotra Panka, spłynęły gratulacje i wyrazy uznania. Strzelcy obecni na poligonie w Trzciańcu przyjechali z Jednostek Strzeleckich w Przemyślu, Lubaczowie, Jarosławiu, Leżajsku, Kolbuszowej, Sanoka, Trzcinicy, Sędziszowa Młp., Krosna, Brzeska, Tarnowa, Torunia oraz Rzeszowa.

Galeria zdjęć