Jednego Serca Jednego Ducha
2019-06-20 21:39:06

Największy koncert religijny w Europie odbył się w Rzeszowie.

W dniu 20.06.2019 r. obył się największy koncert religijny w Europie – „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Od 17 lat kadra i młodzież strzelecka ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego czynnie pomaga w zabezpieczeniu tego wyjątkowego koncertu.


Pomysłodawcą koncertu, który jak żaden inny przyciąga do Rzeszowa tysiące uczestników z całej Polski i zagranicy, jest Jan Budziaszek, perkusista legendarnego zespołu Skaldowie. Na scenie wystąpiło ok. 200 wykonawców i muzyków. W koncercie uczestniczyło ok. 50 tys. osób. Koncert prowadził Jan Budziaszek. Kierownikiem muzycznym był Marcin Pospieszalski. Ze strony naszego Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego wzięło udział w przedsięwzięciu ponad 60 strzelców pod dowództwem mł. insp. ZS Barbary Gajewskiej - Zastępcy Dowódcy Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. Strzelcy chętnie stawili się do służby z pododdziałów w Boguchwale, Sokołowie Młp. oraz Rzeszowa (I kompania i IV kompania przy  XIV LO Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie) i JS 2020 w Strzyżowie.

– Pragniemy pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana duchem, jak można przy niej bawić się i odnaleźć swoją godność i miejsce w Bożym ogrodzie – opisują cel koncertu jego organizatorzy. A są nimi: Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha, Województwo Podkarpackie, Odnowa w Duchu Świętym, DA WSIIZ w Rzeszowie, Pro JSJD Sp. z o.o., Rycerze Kolumba, Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego.

Galeria zdjęć