Boże Ciało
2019-06-20 13:28:38

Procesja ulicami miasta Rzeszowa

W dniu 20.06.2019 r. w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbyła się procesja centralna ulicami Rzeszowa, w której wzięła udział delegacja Orląt ZS i Strzelców Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie.


Uroczystość  rozpoczęła się Mszą św. na Placu Farnym o godz. 9.00, którą sprawowali kapłani Rzeszowa pod przewodnictwem ks. Bp Jana Wątroby Ordynariusza Diecezji. Następnie nastąpiło procesyjne przejście z Przenajświętszym Sakramentem  do czterech ołtarzy przy ul. 3 Maja, ul. Lisa-Kuli, Rondzie Pakosława i ul. Sokoła. W procesji wzięli udział Orlęta i Strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Szedł strzelecki poczet sztandarowy ze  sztandarem Południowo-Wschodniego Okręgu. Kadra naszego Związku od drugiego ołtarza który był usytuowany przed kościołem pw. Św. Krzyża przy ul. 3-go Maja do następnego ołtarza niosła baldachim nad Przenajświętszym Sakramentem.  

To jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Choć świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, jednak trzeba było czekać aż dziesięć stuleci zanim zewnętrzne przejawy tego kultu powstały i zadomowiły się w Kościele katolickim.

Wykorzystano kilka zdjęć autorstwa Krzysztofa Kapicy oraz zdjęcia Joanny Chomy i Katarzyny Stocerz.

Galeria zdjęć