WYSIWYG Web Builder
Jednostka strzelecka 2021 Rzeszów
Wakacyjna przygoda Orląt z TVP i nie tylko…
Copyright Jerzy Gajewski 2017 dla ,,JS 2021" Rzeszów   
PATRONAT NAD JS 2021 SPRAWUJE DOWÓDCA 1 BAT. STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W RZESZOWIE PPŁK RAFAŁ IWANEK
j.gajewski621@gmail.com
Marszałek
J
ózef Piłsudski
Nasze Pismo
"STRZELEC"
Płk. Lis Kula
[<<---Zobacz cała galerię zdjęc]
Wakacje już w pełni a Orlęta z Wólki Podleśnej nie próżnują. Odpoczywają, przeżywają wakacyjne przygody i spotykają się, aby rozwijać swoje umiejętności w zakresie musztry                        i udzielania pierwszej pomocy. Wydawanie komend i egzekwowanie ich wykonania to niezwykle trudne zadanie, w przypadku, gdy nasz dowódca p. Andrzej Lech odpoczywa. Ale ta rola to świetna zabawa dla naszego zastępowego Nikodema Dyrkacza. W dniu 22 lipca 2017 roku poradził sobie znakomicie… mimo wielogodzinnego oczekiwania na TVP, upału, niemałego stresu i wymagań stawianych przez operatora kamery i dziennikarki TVP. Oczekiwanie na wywiad poprzedziły warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przygotowane przez profesjonalistów: PZMOT i Rzeszowski Automobil Klub oraz Miejską Komendę Straży Pożarnej w Rzeszowie. Perfekcyjnie przygotowane warsztaty zachęciły  Orlęta do rozwijania  tak ważnej umiejętności jak ratowanie życia drugiego człowieka. Nowoczesne pomieszczenia w budynku LKS LEŚNA  również ułatwiły przygotowanie zajęć dla Drużyny Orląt.

     Ale spotkanie z TVP to już przygoda dzięki oczywiście LGD Eurogalicja. Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży oraz Ich Rodzin JADWIŻANIE  od wielu lat współpracuje z Eurogalicją. W poprzedniej perspektywie finansowej 2007-2013 z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dwukrotnie otrzymaliśmy dofinansowanie do organizacji półkolonii, a obecnie Orlęta otrzymały 22 kompasy, które  zostaną wykorzystane do zajęć krajoznawczych w  terenie.

      Spotkanie zakończyliśmy pysznym poczęstunkiem: pizzerinki i słodkie ciasteczka upieczone przez naszą Mistrzynię Kuchni znikały w ekspresowym tempie…były pyszne. Smakowały nawet naszym gościom z TVP i LGD Eurogalicja.    
      Mamy już plany na przyszłość - oczywiście w ramach współpracy z LGD Eurogalicja, ale ich nie zdradzamy.
Spotkanie dokumentował nasz profesjonalny fotograf  Radosław Sworszt.