WYSIWYG Web Builder
Jednostka strzelecka 2021 Rzeszów
Strzelcy pomagają przy usuwaniu klęsk po Nawałnicach
Copyright Jerzy Gajewski 2017 dla ,,JS 2021" Rzeszów   
PATRONAT NAD JS 2021 SPRAWUJE DOWÓDCA 1 BAT. STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W RZESZOWIE PPŁK RAFAŁ IWANEK
j.gajewski621@gmail.com
Marszałek
J
ózef Piłsudski
Nasze Pismo
"STRZELEC"
Płk. Lis Kula
[<<---Zobacz cała galerię zdjęc]
W dniach 9-11 października 2017r. Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. L. Lisa-Kuli w Rzeszowie, w ramach wolontariatu brali udział w akcji likwidacji skutków sierpniowych nawałnic, które przeszły wówczas nad Polską. Prośba o wsparcie wyszła z Zakonu Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Orliku, które to siostry nadal koordynują wsparcie okolicznej ludności, poszkodowanej w wichurach. Informacja trafiła do Jednostki Strzeleckiej 2021 w Rzeszowie za pośrednictwem J.E. Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej ks. bpa Jana Wątroby oraz Caritasu Diecezji Rzeszowskiej, z którym nasza jednostka od wielu lat owocnie współpracuje.

Po szybkim zorganizowaniu urlopów i przejechaniu ok. 750km, we współpracy ze Strzelcami z Jednostki Strzeleckiej 1909 im. gen. E. Zawackiej w Toruniu przystąpiono do prac polegających na odbudowie zniszczonych dachów oraz karczowaniu i porządkowaniu obalonych lasów w miejscowościach Olik i Wysoka Zaborska w powiecie chojnickim - Województwo Pomorskie.

Serdeczność z jaką zostaliśmy przyjęci przez Pana Wojewodę Pomorskiego, Siostry Franciszkanki, oraz miejscową ludność, warta była przejechania tak dalekiej trasy i pracy od rana do zmierzchu podczas głównie deszczowej pogody.

Niezwykle budujące były również słowa J.E. ks. bpa Jana Wątroby, który powiedział, że noszone przez naszych Strzelców szarotki oraz ich postawa działania zawsze kiedy jest potrzeba, jednoznacznie kojarzą się ze słowami gen. A. Galicy: "Jakby co, kieby co, kany co, abo co - to my som!"

                                                                                         Za-ca Dowódcy JS 2021
                                                                                       mł. insp. ZS Miłosz Elgass