WYSIWYG Web Builder
Jednostka strzelecka 2021 Rzeszów
IV Kompania reprezentuje Podkarpacie na MSPO 2017
Copyright Jerzy Gajewski 2017 dla ,,JS 2021" Rzeszów   
PATRONAT NAD JS 2021 SPRAWUJE DOWÓDCA 1 BAT. STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W RZESZOWIE PPŁK RAFAŁ IWANEK
j.gajewski621@gmail.com
Marszałek
J
ózef Piłsudski
Nasze Pismo
"STRZELEC"
Płk. Lis Kula
[<<---Zobacz cała galerię zdjęc]
[Relacja z pokazu na MSPO]
Więcej Artykułów i zdjęć:
5 września br. podczas otwarcia MSPO w Kielcach strzelcy z IV kompanii przy Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie wzięli udział w uroczystej zbiórce klas mundurowych z udziałem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza To największe Targi Zbrojne w Europie  ponad 600 wystawców z 27 krajów w tym 330 polskich firm prezentujących znakomity sprzęt oraz  wyposażenie wojskowe.

Apel dla klas mundurowych był inauguracją rozpoczynającego się pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony certyfikowanych wojskowych klas mundurowych „ Edukacja wojskowa” przygotowany przez MON. W apelu z udziałem MON udział wzięli wszyscy dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych, sekretarz stanu MON Michał Dworczyk, Dyrektor biura do spraw proobronnych, dyrektor departamentu dziedzictwa i kultury  przedstawiciele departamentu MON oraz dyrektorzy i nauczyciele, delegacje uczniów klas wojskowych biorących udział w programie pilotażowym.

Uroczysty apel miał charakter ceremoniału wojskowego i rozpoczął się od złożenia meldunku MON, a następnie odśpiewany został hymn państwowy, po czym głos zabrał dyrektor Biura do spraw proobronnych Waldemar Zubek oraz MON- Antoni Macierewicz, który podkreślił jak ważne w dzisiejszych czasach jest wykształcenie proobronne - Potrzeba, żeby ta gotowość do służenia w armii, później po szkole, była powszechna i aby mogła ona stać się rzeczywistością wszystkich średnich, a potem wyższych szkół w Polsce. Bo młodzież chce służyć w armii, bo młodzież chce służyć ojczyźnie (…)

Na zakończenie uroczystej  zbiórki swoje znakomite umiejętności w musztrze paradnej z bronią zaprezentował pododdział dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego nr XIV przy Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie przygotowany przez mł. insp. ZS Barbarę Gajewską.
Po pokazie MON Antoni Macierewicz dodał jeszcze „ Dziewczęta tak wspaniale ćwiczyłyście, to był prawdziwy pokaz musztry zrobiony w najtrudniejszych warunkach, bardzo za to dziękujemy ( …). Zobacz relację filmową.
Strzelcy z IV kompanii przy Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie reprezentowali Podkarpacie na Międzynarodowy Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach