WYSIWYG Web Builder
Jednostka strzelecka 2021 Rzeszów
ZS Strzelec Zwyciężył w Quizie o Niepodległej
Copyright Jerzy Gajewski 2018 dla ,,JS 2021" Rzeszów   
PATRONAT NAD JS 2021 SPRAWUJE DOWÓDCA 1 BAT. STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W RZESZOWIE PPŁK RAFAŁ IWANEK
j.gajewski621@gmail.com
Marszałek
J
ózef Piłsudski
Nasze Pismo
"STRZELEC"
Płk. Lis Kula
W dniu 27.09.2018 r. w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się „Quiz o Niepodległej”, zorganizowany przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski   i  TVP 3 Rzeszów. Swoją wiedzę historyczną sprawdziło w sumie 20 par z różnych środowisk zawodowych i instytucji. Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego był reprezentowany przez   insp. ZS Marka Matułę i mł. insp. ZS Miłosza Elgassa. Zmaganiom uczestników przyglądała się młodzież z rzeszowskich liceów i szkół gimnazjalnych.

Ludzie, wydarzenia, wojsko i artyści związani z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W takich kategoriach dziś mierzyli się uczestnicy Quizu o niepodległej. Do sprawdzianu wiedzy historycznej przystąpiło 20 par, a wśród nich osoby reprezentujące podkarpackie instytucje i stowarzyszenia, a także prawnicy, naukowcy, dziennikarze, przedsiębiorcy i aktorzy.  

Forma quizu była nietypowa, bo uczestnicy swoje odpowiedzi w parach zaznaczali na tablecie. Na decyzję mieli zaledwie 30 sekund, a ich wybór i punktacja od razu widoczne były na tablicy. Po 21. rundach udało się wyłonić zwycięzcę - dwuosobowa drużyna pod nazwą „jaskółki” czyli Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w składzie insp. Marek Matuła i mł. insp. ZS Miłosz Elgass nie dała szans innym uczestnikom, popełniając tylko jeden błąd. Zmagania uczestników obserwowała młodzież z rzeszowskich liceów i gimnazjów. Gratulujemy!
RELACJE :