WYSIWYG Web Builder
Jednostka strzelecka 2021 Rzeszów
ALPINISTYCZNE SZKOLENIE IV KOMPANII PRZY ZST W RZESZOWIE
Copyright Jerzy Gajewski 2018 dla ,,JS 2021" Rzeszów   
PATRONAT NAD JS 2021 SPRAWUJE DOWÓDCA 1 BAT. STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W RZESZOWIE PPŁK RAFAŁ IWANEK
j.gajewski621@gmail.com
Marszałek
J
ózef Piłsudski
Nasze Pismo
"STRZELEC"
Płk. Lis Kula
[<<---Zobacz cała galerię zdjęc]

W dniach 7.06.2018r. pierwsza grupa strzelców z IV kompanii przy ZST w Rzeszowie wraz ze swoim dowódcą przeszła I etap szkolenia alpinistycznego z zakresu technik linowych. Kolejna grupa szkoliła się 18.06.2018r.

Celem szkolenia jest poznanie technik linowych stosowanych w wojsku polskim oraz metod budowania systemów transportu i budowa mostów linowych.

Szkolenie zostało podzielone na 2 etapy. Podczas pierwszej części szkolenia strzelcy zapoznali się z węzłami, bezpieczeństwem, asekuracją i autoasekuracją, zakładaniem stanowisk, wykonywali zjazdy linowe na przyrządach: rolka stop i simple, ósemka, kubek, półwyblinka, na linach pojedynczych i podwójnych z asekuracją lub autoasekuracją, technikami blokowania przyrządów podczas zjazdu oraz wychodzeniem po linie.

Drugi etap dopiero przed nami, obejmuje on doskonalenie technik linowych, przepinanie się podczas zjazdu i wychodzenia przez punkty asekuracyjne, techniki budowania systemów transportu w trawersie, tzw. tyrolek, budowa mostów linowych oraz transport rannego i sprzętu, sytuacje awaryjne. Szkolenie zakończy się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu.
Prowadzącym szkolenie- instruktor wspinaczki wysokogórskiej i alpinizmu przemysłowego Grzegorz Barć.
[link do strony]