WYSIWYG Web Builder
Jednostka strzelecka 2021 Rzeszów
Dzień i noc w polu strzelcy z IV kompanii szkolili się podczas zajęć dobowych
Copyright Jerzy Gajewski 2018 dla ,,JS 2021" Rzeszów   
PATRONAT NAD JS 2021 SPRAWUJE DOWÓDCA 1 BAT. STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W RZESZOWIE PPŁK RAFAŁ IWANEK
j.gajewski621@gmail.com
Marszałek
J
ózef Piłsudski
Nasze Pismo
"STRZELEC"
Płk. Lis Kula
[<<---Zobacz cała galerię zdjęc]
W dniach 20-21.04.2018 r. strzelcy z IV kompanii doskonalili swoje żołnierskie umiejętności podczas ćwiczeń dobowych na terenie Ośrodka Centrum Natura 2000 w Budach Głogowskich. Kierownikiem szkolenia był dowódca IV kompanii przy ZST w Rzeszowie mł.insp ZS Barbara Gajewska, ćwiczenia koordynował: st. sierż. ZS Mateusz Dziepak - żołnierz zawodowy 21 kompanii rozpoznawczej 21 batalionu dowodzenia w Rzeszowie.

W czasie prowadzonych zajęć strzelcy doskonalili działania patrolowe, ćwiczyli poruszanie się w szykach bojowych, reakcję na kontakt, elementy skrytego podchodzenia do przeciwnika wykorzystując przy tym karabinki ASG.

Drugim elementem ćwiczeń były techniki survivalowe, podczas których strzelcy wykonywali schronienia, nauczyli się rozpalać ognisko, pozyskiwać wodę, przygotować posiłek, czyli jak przetrwać niezauważonym. Nocą pełnili watry na posterunkach kontrolnych , a skoro świt wykonali kilkukilometrowy marsz na orientację z obciążeniem, podczas którego mieli odnaleźć ukryte zasoby amunicji do karabinków. Podsumowaniem ćwiczeń były taktyczne rozgrywki pomiędzy drużynami. Zajęcia dzienno-nocne są szczególne, wymagają od ćwiczących wykazania się ogromną odpornością na zmęczenie, ale także na i na warunki atmosferyczne. Tym razem  strzelcy mieli dużo szczęścia, gdyż przez całe ćwiczenia towarzyszyła im piękna słoneczna pogoda.
[link do strony]