WYSIWYG Web Builder
Jednostka strzelecka 2021 Rzeszów
Strzelcy na zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego „Przełomy Wisłoka"
Copyright Jerzy Gajewski 2018 dla ,,JS 2021" Rzeszów   
PATRONAT NAD JS 2021 SPRAWUJE DOWÓDCA 1 BAT. STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W RZESZOWIE PPŁK RAFAŁ IWANEK
j.gajewski621@gmail.com
Marszałek
J
ózef Piłsudski
Nasze Pismo
"STRZELEC"
Płk. Lis Kula
[<<---Zobacz cała galerię zdjęc]
[link do strony]
Po raz kolejny w tym roku w dniach 27-29 lipca 2018 na zaproszenie Prezesa Beskidzkiego Towarzystwa Turystycznego „Przełomy Wisłoka" strzelcy IV kompanii oraz ze Strzyżowa pomagali przy organizacji i zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego „Przełomy Wisłoka”.

Zadaniem strzelców w trakcie trwania wyścigu było rozłożenie miasteczka rowerowego w punkcie startu oraz mety, zabezpieczenie trasy przejazdu wyścigu na poszczególnych odcinkach, regulacja ruchu na parkingach oraz praca przy stanowiskach bufetowych dla kolarzy oraz w biurze wyścigu. Trasa wyścigu liczyła ponad 100 km. Początek wyścigu -Gminny Ośrodek Kultury w Besku, następnie Rymanów, Jaśliska, Komańcza, Bukowsko, Zarszyn i ponownie Rymanów - meta w Puławach Górnych przy ośrodku narciarskim Puławy- Kiczera.

Innowacją tegorocznego wyścigu była w drugim dniu jazda indywidualna na czas, której początek odbył się w Rymanowie Zdroju. Tu także strzelcy zabezpieczali trasę wyścigu oraz pomagali przy stanowiskach bufetowych.

W ramach 3-dniowego pobytu organizatorzy zadbali także o to, by po wyścigu strzelcy mogli nie tylko odpocząć, ale także mile i dobrze spędzić wolny czas, a więc zorganizowali grę taktyczną (laserowy PAINTBALL) z wykorzystaniem pistoletów na poczerwień, ognisko, dobre jedzonko i wycieczkę wyciągiem krzesełkowym na górę, skąd mogli podziwiać niezwykłe uroki Beskidu Niskiego.

Impreza odbyła się w ramach cyklu „Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton”. Organizatorem i gospodarzem imprezy było Beskidzkie Towarzystwo Turystyczne "Przełomy Wisłoka". W wyścigu brali udział kolarze z całej Polski nie tylko amatorzy, ale także profesjonaliści m.in.: Rafał Majka.

Cieszymy się z zaproszenia, to dla nas kolejne nowe doświadczenie, strzelcy świetnie wykonywali swoje zadania, zostaliśmy już zaproszeniu za rok i wpisani na stałe w kalendarz tej imprezy- mówi st.sierż. ZS Mateusz Dziepak.

Dziękujemy za zaproszenie i doskonałą współpracę. 

                                                         Ze strzeleckim pozdrowieniem dowódca IV kompanii
                                                                                                mł. insp. ZS B.Gajewska