WYSIWYG Web Builder
Jednostka strzelecka 2021 Rzeszów
"Ach, co to był za ślub"
Copyright Jerzy Gajewski 2017 dla ,,JS 2021" Rzeszów   
PATRONAT NAD JS 2021 SPRAWUJE DOWÓDCA 1 BAT. STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W RZESZOWIE PPŁK RAFAŁ IWANEK
j.gajewski621@gmail.com
Marszałek
J
ózef Piłsudski
Nasze Pismo
"STRZELEC"
Płk. Lis Kula
[<<---Zobacz cała galerię zdjęc]
W dniu 21 października 2017 r. w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie odbyła się uroczystość zaślubin sierżantów ZS - Natalii Smolarz i Radosława Cypryś. Koncelebrowanej mszy świętej przewodniczył kapelan Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu ks. por. Maksymilian Jezierski, który wygłosił Słowo Boże. Uczestniczyli w niej również: kapelan Garnizonu Rzeszów ks. prałat ppłk  Władysław Kozicki, kapelan ZS „Strzelec” im. J. Piłsudskiego ks. proboszcz Stanisław Szcząchor, ks. Robert Wiśniewski oraz o. Salwator (z zakonu O.O. Bernardynów). Dodatkowo uroczystość tę uświetniła Asysta Honorowa, w skład której weszli oficerowie i podoficer wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych.

Obydwoje Państwo Młodzi swoją przygodę z rzeszowskim Strzelcem rozpoczęli jeszcze w gimnazjum. Wspólne ćwiczenia, poligony, udział w uroczystościach patriotycznych sprawiły, że ci młodzi ludzie coraz więcej czasu spędzali razem. Mieli te same życiowe plany. Po maturze chcieli kontynuować dalszą naukę jako podchorążowie w szkołach oficerskich. Niestety tutaj ich drogi się rozeszły. Natalia rozpoczęła naukę jako podchorąży w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, zaś Radosław trafił do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Skoro byli sobie przeznaczeni to los znowu ich złączył. Obydwoje aktywnie udzielali się społecznie na rzecz swoich uczelni. Natalia przez kilka lat pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Samorządu Studentów AMW, a także przewodniczącej Komisji Uczelni Mundurowych, jako pierwsza kobieta na tym stanowisku, Radosław zaś był przewodniczącym Samorządu Studenckiego WSOWL, a także wiceprzewodniczącym KUM-u. Tym razem już nic ich nie rozdzieliło. Po zakończeniu swoich uczelni otrzymali przydziały w Marynarce Wojennej, i tak Natalia została oficerem wychowawczym na okręcie ORP Kaszub, zaś Radosław służy na stanowisku d-cy plutonu saperów w 43. Batalionie Saperów w Rozewiu .

Drodzy Nowożeńcy, na nową drogę życia przyjmijcie jak najlepsze życzenia: pomyślności w życiu osobistym, sukcesów w życiu zawodowym, dużo miłości, aby ta Wasza wspólna podróż przez ocean życia przebiegała spokojnie i aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło Wam i pozostało z Wami na zawsze.